UWAGA!

Przy jednym stole

 Elbląg, Przy jednym stole
fot. Anna Dembińska

Wiceprezydent, pracownik biura prasowego, radna z opozycji, ale i zwykli mieszkańcy, starsi i młodsi - wszyscy usiedli przy jednym stole, a na koniec łamali się opłatkiem. A gościły ich dzieci, które przygotowania do tego dnia zaczynają o wiele wcześniej i jest to dla nich ogromne przeżycie. Dziś (5 grudnia) w elbląskim Domu Dziecka przy ul. Chrobrego było głośno i tłoczno, a wszystko za sprawą spotkania z okazji zbliżających się świąt. Zobacz więcej zdjęć

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy uśmiechamy się do innych, szczerze albo i nie, ale przynajmniej próbujemy być mili. Chcemy też zrobić coś dla innych, choć na chwilę stać się lepsi i ogrzać się w atmosferze ciepła i radości. Tej na dzisiejszym (5 grudnia) spotkaniu opłatkowym w elbląskim Domu Dziecka nie zabrakło. 
       Do tego dnia wychowankowie Domu przygotowują się bardzo starannie, czekają na niego.
       - Dla dzieci to ogromne przeżycie, że mogą tych swoich gości wziąć za rękę i pokazać jak mieszkają. One naprawdę się z tego cieszą - opowiada Barbara Nalińska, dyrektor placówki. - W tym roku ustawiliśmy stoły po to, aby było bardziej uroczyście, wigilijnie. Jak widać gości było bardzo dużo, dla nas to też sygnał, aby w następnym roku pomyśleć jak zorganizować to jeszcze lepiej. 
       Dzieci odwiedziło około sto osób. Przy jednym stole usiedli radni, wiceprezydent, służby mundurowe, ale i zwykli mieszkańcy. Najpierw obejrzeli występ zespołu muzyki dawnej z elbląskiego Młodzieżowego Domu Kultury, później zatańczyły dla nich pary taneczne z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar, a na sam koniec swój program przedstawili wychowankowie. I przyszedł czas na opłatek - dzielili nim się wszyscy goście. Jednocześnie każdy, kto chciał mógł kupić cegiełkę na rzecz Domu, jak i różne wyroby świąteczne. Elblążanie przebierali i wybierali między aniołkami, domem z piernika, choineczkami czy bombkami, które już miesiąc wcześniej zrobili wychowankowie

 


       - Jestem fanką aniołków, a dziś kupiłam już dwa - cieszyła się radna Grażyna Kluge, która również i w ubiegłym roku była na Wigilii przy ul. Chrobrego - Mam ich bardzo dużo, część rozdaję, jako prezenty. 
       - Mi najbardziej podobają się bombki, na razie kupiłam jedną, pomyślę o drugiej - dodaje pani Maria. 
       Jak zapewnia Barbara Nalińska wszystkie pieniądze zebrane podczas dzisiejszego spotkania ( w tym roku jest to kwota 2669 zł )  zostaną przeznaczone na wypoczynek letni dla wychowanków w następnym roku. 
      
      

mw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • super dzien, super jaselka! za rok tez bedziemy:) a ta malutka dziewczynka w czerwonym stroju byla rewelacyjna:) pozdrawiam caly dom dziecka i do zobaczenia za rok
  • Dobrze, że Nikt jeszcze nie zapytał się, za czyje to pieniądze było ?? U mnie na "Zawadzie ", zaraz by pwewna samoistna grupa "aktywistów - dyskutantów ", znających sie na WSZYSTKIM ??? Ponoć, " podeszły wiek, ich do tego upoważnia " kręciła " by pewnie afrerę. .. .. dlaczego. .. .. dla zasady. .. .??( Choinka w Suszarni stoi) ???
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Prawiest."Genreracja"(2013-12-07)
Reklama