UWAGA!

Przy wigilijnym stole w Kadynach

 

Tradycją już stało się wspólne wigilijne spotkanie mieszkańców Kadyn, tak też było w tym roku. W piątek 13 grudnia w Hotelu „Srebrny Dzwon” miała miejsce Wigilia mieszkańców.

Uroczysty charakter spotkania podkreślili niecodzienni goście: starosta elbląski Sławomir Jezierski, przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski oraz burmistrz Tolkmicka Andrzej Lemanowicz z małżonką.
       W imieniu organizatorów spotkania: Stowarzyszenia Kadyny, Sołtysa wraz z Radą Sołecką – przybyłych na uroczyste spotkanie powitała Monika Wodzianicka.
       W Bożonarodzeniowy klimat wprowadziły wszystkich Jasełka przygotowane przez franciszkanina ojca Klaudiusza, w wykonaniu grupy mieszkańców Kadyn. Była też możliwość wspólnego kolędowania, w które wprowadził uczestników spotkania krótki recital kolęd w wykonaniu Łukasza Geska oraz zespołu wokalnego Crazy Woman. A na stołach pojawiły się wigilijne dania oraz wypieki wykonane przez miejscowe gospodynie.
       Wszyscy uczestnicy tego uroczystego spotkania przełamali się wigilijnym opłatkiem i złożyli sobie wzajemnie ciepłe i serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.
      

 

Dodatkową atrakcją spotkania była prezentacja ozdób świątecznych wykonanych przez uczestników warsztatów, które odbywały się w świetlicy wiejskiej w Kadynach.
       Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a jego uczestnicy już czekają na kolejne wigilijne spotkanie, które, mamy nadzieję, tradycyjnie odbędzie się za rok.
      
       Zadanie zostało zrealizowane przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy Tolkmicko w ramach rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi w zakresie ułatwienia dostępu do kultury szerokiemu gronu odbiorców.
      
      

Organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama