UWAGA!

Teraz ja - Przygoda na Starym Mieście

 Elbląg, Przygoda na Starym Mieście

Od ponad roku są nowe znaki drogowe na Starym Mieście, nie do końca się z nimi zgadzam, ale przestrzegam, bo taki mam w sobie imperatyw – jest znak, trzeba go szanować, bez względu na sens jego wprowadzenia.

Regularnie widzę albo złość albo popłoch w oczach kierowców, gdy skręcam z ulicy Przymurze w ulicę Wigilijną, świadoma, że mam pierwszeństwo. Kierowcy jadący od strony Giermków w Wigilijną często nieświadomi, pewni, że to oni mają pierwszeństwo, są mocno zdziwieni, że muszą przepuszczać samochody wyjeżdżające z ulicy Przymurze.
       Sensu w tym nie ma za grosz. W niedzielę jadąc ulicą Wodną, chcąc skręcić w prawo w ulicę Mostową, pewna, że mając pierwszeństwo i że jadący samochód Straży Miejskiej zna przepisy i ich przestrzega... z piskiem opon hamowałam. Jest to również mój głos w dyskusji w sprawie istnienia Straży Miejskiej w Elblągu.
      
      
beLa50
Liczba publikacji: 4
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.1 10 29

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • nie wiem czemu nie widzisz w tym sensu? od "wieków" uczą, że prawa ma pierwszeństwo. nie trzeba znaków aby się odpowiednio zachować na jezdni. to tak samo jak byś się dziwiła czemu przed znakiem "stop" należy się zatrzymać. artykuł bez sensu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16
  10
  prawazpierwszeństwem(2013-11-05)
 • Największa głupota z tymi skrzyżowaniami równorzędnymi. Kto dziś tak jeździ? Jaki cel temu przyświecał?? Zmienić to jak najszybciej!
 • to są znaki na miarę Naszych możliwości i to nie jest Nasze ostatnie słowo. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  PrezesKlubu(2013-11-05)
 • Tak, to kolejny poroniony pomysł naszych władz. Tworzy się korek na skrzyżowaniu, bo stojące auta przepuszczające z prawej ( Przymurze ) nie mieszczą się na jezdni. Co za Idiota to wymyślił???
 • szanowna autorko! jadąc ul wodną, nie mozesz skręcic w ul. mostową gdyz jest tam zakaz wjazdu, a dodatkowo zakaz skrętu. no chyba ze skrzyżowania szanownej pani sie pomyliły. ale grunt to niedoskonałości widziec u innych. serdecznie pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  obserwator11(2013-11-05)
 • organizacja ruchu z czasow PRLU nikt tak nie jeździ chyba ze na wsiach gfzie kilka aut na godzine sie pojawia to jest chore niby cywilizowane miejsce a organizacja ruchu zalosna az prosi sie o zmiany !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  4
  kierownik11(2013-11-05)
 • a dla mnie to nie ma sensu nazywać ulice na starym mieście. wszystkie takie same, nikt nie wie gdzie jaka jest, no chyba że przy niej mieszka, to wie i nikt więcej :)
 • niestety autorka ma rację. Przestrzeganie przepisów na Starówce woła o pomstę do nieba! Mimo, że rozwiązanie jest przede wszystkim niebezpieczne (kolejki na skrzyżowaniu), to elblążanie!, tam obowiązuje zasada "prawej ręki" !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  teżkierowca(2013-11-05)
 • Do: prawazpierwszeństwem, obserwator11,daxxx- przeczytajcie jeszcze raz gamonie, co autorka miała na myśli, a potem komentujcie!
 • Pamiętaj mondralo że jest coś takiego jak że znaki nie mówią inaczej
 • To jest całkiem do bani na Giermków tworzą się korki bo trzeba przepuścić tych z prawej jak się wjedzie na Stare miasto i nie wiesz czy Ci starczy zielonego czy już na czerwonym jesteś
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  Grzecznieczekający(2013-11-05)
 • tam nalezy zainstalować sygnalizację świetlną i to w taki sposób, jak wszędzie w miescie czyli absolutnie nie synchronizowaną z tą na ulicy Rycerskiej, wtedy to dopiero będzie jazda
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  kierwca(2013-11-05)