UWAGA!

Przygotuj wniosek już dziś, ale nie daj złapać się "w sieć"

 Elbląg, Wniosek o przyznanie 500 zł na dziecko można pobrać na stronie internetowej UM w Elblągu
Wniosek o przyznanie 500 zł na dziecko można pobrać na stronie internetowej UM w Elblągu (fot. arch. AD)

Chociaż wnioski do programu Rodzina 500+ można składać dopiero od 1 kwietnia, już teraz można je pobrać na stronie Urzędu Miejskiego w Elblągu. Każdy zainteresowany może więc przygotować odpowiedni dokument. Jednak trzeba uważać, bo w sieci czyhają oszuści.

11 lutego 2016 r. Sejm przyjął ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która wprowadza program Rodzina 500+. Rodzice będą mogli otrzymywać świadczenie wychowawcze, do dnia ukończenia przez dziecko 18. roku życia.
       Rodziny mają otrzymać 500 zł co miesiąc:
       1) na drugie i kolejne dziecko niezależnie od dochodu;
       2) na pierwsze lub jedyne dziecko, jeżeli dochód rodziny nie przekracza:
       - 800 zł netto na osobę lub 1200 zł netto na osobę - dotyczy rodzin wychowujących niepełnosprawne dziecko.
      
       Wnioski będzie można składać w terminie 3 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, aby uniknąć kolejek osobiście w siedzibie Departamentu Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miejskiego przy ul. Jaśminowej 11 oraz w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1, drogą elektroniczną lub za pośrednictwem poczty.
       Wnioski do pobrania dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      
       Uwaga na oszustów
       Wniosek o świadczenie wychowawcze jest bezpłatny, za jego pobranie i złożenie nie ma opłat.
       W związku z powstającymi kolejnymi stronami internetowymi, na których można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego informujemy, że strony te nie są związane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Służą jedynie próbom wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku.
      
       Ważne!
       Wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego jest darmowy. Jego wzór jest określony w rozporządzeniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
      
       Zobacz wzór wniosku

      
       Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można składać od momentu startu programu, czyli od 1 kwietnia 2016 r. Można go będzie złożyć w wersji papierowej w Gminie lub za pośrednictwem Poczty Polskiej, a także w wersji elektronicznej, za pomocą: bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), Portalu Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl) oraz za pośrednictwem ePUAP.
      
       Świadczenie wychowawcze będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub gminne centra do realizacji świadczeń. Będzie ono wypłacane w sposób dogodny dla rodziców, czyli przede wszystkim przelewem na konto lub w gotówce.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • 500 + obejmuje też " bogatych " Polaków. Ma to sens ?? Czy, " bogaci " dołożą się, gdyby zabrakło pieniędzy w budżecie państwa ? Nie tylko na 500 + ?? Hmmm. .??
 • Po nicku widzę, że jesteś z Zawady, więc zapewne się kwalifikujesz o ile masz dzieci. Dlaczego pytasz się o bogatych? Chcesz spłodzić więcej dzieci? Kto Ci broni być bogatszym? Bogaci płacą miesięcznie więcej podatków niż Ty płacisz i odbierasz razem. Także może lepiej kup prezerwatywy to nie będziesz się musiał martwić, że zabraknie pieniążków;)
 • "lepszy sort' pominę złośliwości nie na miejscu. Aby dawać wszystkim trzeba mieć z czego, póki co są to pieniądze teoretyczne, rosnący codziennie dług publiczny jest rzeczywisty. Ja wiem jedno, wszelkie instytucje opiekuńcze dopłacają, pomagają ubogim. I słusznie. Ważny jest brak lub niski dochód na osobę. Więc skąd te rozdawnictwo, jak za socjalizmu ?? A może gorzej. Co miało faktycznie na celu ?? A co do podatków i ich ściągalności, faktycznej wielkości, itp itd. .. .bez komentarza. Wie o tym najlepiej ZUS.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  pampi-ZAWADA(2016-03-03)
 • A moim zdaniem idea jest trafna. Pomijam wykonanie. Celem nie jest rozdac kasę tylko zwiększyć liczbę narodzin dzieci. I to będzie. A bogaci? Też mi się to nie podoba tylko pocieszenie że i tak większość ma jedno max dwójkę a często w ogóle nie mają :p
Reklama