UWAGA!

Przyjemne z pożytecznym

 Elbląg, Przyjemne z pożytecznym
fot. nadesłana

7 listopada elbląscy strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne brali udział w szkoleniu z poszukiwania i ratownictwa w czasie trudnych (nocnych) warunków atmosferycznych.

Celem szkolenia było doskonalenie i podwyższanie swoich kwalifikacji nurkowych, ale nie tylko...Elbląscy strażacy, pasjonaci nurkowania postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego data i godzina rozpoczęcia nurkowania (godz. 20.13) nie była przypadkowa. O tej godzinie na całym świecie w różnych akwenach wodnych płetwonurkowie wykonywali nurkowanie nocne. Oto pierwsza piątka po względem ilości zarejestrowanych miejsc nurkowych: Norwegia - 57; Finlandia - 29; Szwecja - 26; Dania - 24; Polska - 7.
       Jak widać przodowali organizatorzy, czyli grupa norweskich przyjaciół, którzy zorganizowali imprezę pod nazwą „Diversnight 2013”.
       W tym roku chciano pobić rekord z 2009 roku w ilości płetwonurków jednocześnie nurkujących w nocy, który to wynosił 2749 nurkujących w 218 miejscach w 20 krajach. Niestety nie udało się tego dokonać. W tym roku w 20 krajach od Skandynawii poprzez Europę, Azję, Afrykę, Amerykę Środkową do Australii w 167 miejscach nurkowych zanurzyło się jednocześnie 2113 płetwonurków, a wśród nich siedmiu elbląskich strażaków.
       Może za rok się uda.
      
uczestnicy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jeżeli akcja będzie lepiej rozreklamowana to i ludzi pod wodę zejdzie więcej - taka prosta zasada informujesz masz wyniki.
  • Przepraszam :). Następnym razem postaram się lepiej. ; )
  • Qrwa czy Wy Polacy nie znacie jezyka polskiego i wszystkie szkolenia i inne imprezy musicie zawsze nazywac po angielsku. Jakby bylo po polsku to bylaby chyba mniejsza renoma tego szkolenia . WSTYD !!!!
  • www.diversnight.com - zapraszam to lektury. Tylko proszę dokładnie zapoznać się z treścią! Organizatorem oraz pomysłodawcą są osoby z Norwegii, a grupa członków z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwa Wodnego z Elbląga przyłączyła się do organizowanej imprezy, mogąc reprezentować płetwonurków z Polski. Komu tutaj ma być wstyd, raczej nie chłopakom, którzy rozwijając swoją pasję mogą nieść pomoc innym, za "free":))):))):))):))) ??? Jednocześnie pragnę zauważyć, że karty nurkowań oraz oświadczenia biorących udział w nurkowaniach są zawsze w języku angielskim, które zeskanowane po nurkowaniu są przesyłane do organizatorów w Norwegii do wglądu :):):) tutaj również trzeba się za to wstydzić, że nie po polsku????
  • Fajnie Fajnie że chłopaki biorą udział w takich imprezach w wolnych chwilach tylko brać z nich przykład a jeżeli ktoś nurkował to wie że nocne nurkowanie nie należy do łatwych nurkowań !!! a doświadczenie bezcenne.
  • "tsza sie óczyć jenzykuf opcych" niektóre dziedziny życia, sportu, hobby. .. są tak zrobione że pojęcia w nich występujące występują w językach obcych, angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim co zrobisz taki tego urok ludzie się przyzwyczaili i potrafili dostosować i jest to zrobione w jakimś celu chociażby po to żeby można się było dogadać na arenie międzynarodowej. Na przykład taki Chińczyk z polakiem pod wodą się dogada a lądzie niekoniecznie :D Nie wyobrażam sobie np komunikacji między pilotami a wieżami kontroli lotów w języku narodowym tych ostatnich byłby niezły sajgon :D
Reklama