UWAGA!

Przystanek prawdę dopiero powie

 Elbląg, Przystanek prawdę dopiero powie

Nazwy niektórych przystanków w Elblągu zostaną zmienione. Zarząd Komunikacji Miejskiej musi je dostosować do zmieniającej się rzeczywistości. Tak będzie na przykład z jednym z przystanków przy al. Grunwaldzkiej i przystankiem przy ul. Robotniczej.

Od 1 kwietnia nie istnieje Centrum Sportowo-Biznesowe. Po połączeniu z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji obiekt został nazwany halą sportowo-widowiskową. Tymczasem w tramwaju sympatyczny głos wciąż zapowiada: przystanek Grunwaldzka CSB. - Nazwę przystanku zmienimy w najbliższym czasie – informuje Michał Górecki, rzecznik elbląskiego ZKM. - Wiążę się to z nagraniem nowego komunikatu i wgraniu go do komputerów pokładowych pojazdów.
       Podobny problem istnieje w przypadku dawnych zakładów Alstom. Tu również z głośników płynie nazwa nieistniejącej już w Elblągu firmy, którą przejęło General Electric. Co ciekawe, wielu szczególnie starszych mieszkańców, nadal używa nazwy Zamech. Podobnie jest z CSB, o czym przekonaliśmy się na własnej skórze. - Tam jest jakaś hala, ale to CSB – stwierdził pan Andrzej, którego spotkaliśmy niedaleko hali.
       Jak widać, pamięć mieszkańców nie zawsze poddaje się urzędniczym pomysłom na nowe nazwy.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Już 30 miast w Polsce ma darmową komunikacje miejską. Zaorać elbląskie zkm żeby nawet smród po nich nie został.
 • podpisuję się pod tekstem poprzednika, a pozdrawiam ''tfurcę'' nazwy przystanku, cyt. - Stagniewo pod.
 • Przystanek Stadion powinien byc przy A 8
 • Nie ma czegoś takiego jak "za darmo". Jeśli nie zapłacisz Ty, to zapłaci za to kto inny, albo zapłacisz w innej formie
 • Głupiś, to miasto finansuje z tej samej puli podatków. Lepiej niech w takie inwestycje wkłada kasę niż na chore premie dla urzędasów darmozjadów albo na logo ślimaka za grube tysiące nie mówiąc o PORTO czy drodze do nikąd na Modrzewine a najlepiej niech płaci tylko Orzech i Górecki z zarządem za tyle lat brania grubej forsy za free.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  anty-urzędas(2016-04-12)
 • Cyklista - nie ma czegos takiego jak darmowa komunikacja - kierowcom trzeba zaplacic, przewoznicy musza kupic autobusy, o wiaty i przystanki trzeba dbac, autobusy i tramwaje trzeba sprzatac, itd, itd. .. oczywiscie dla Ciebie moze bedzie darmowa bo nieotyka bezposrednio Twojego portfela, ale tylko bezposrednio.
 • Niech w końcu ujednolicą nazwy przystanków, bo są różnice w nazwach tego samego przystanku między rozkładem internetowym, zapowiadaniem w pojazdach i rozkładami na przystankach.
 • Do krytyka darmowej komunikacji. Mylisz się i to bardzo. Budżet miasta jest jeden, podatki i wpływy takie same. Każdy płaci tyle samo. Przy darmowej komunikacji nic ci nie ubędzie z dochodów i podatków poza tym co dotychczas, tyle co odciągali, tyle co płaciłeś za parkingi, za bilety z imprez masowych itd nic się nie zmieni w twoim portfelu. to kwestia przesunięcia pieniędzy najlepiej tych nie trafionych jak niedawne logo ślimaka i wiele, wiele innych bubli na komunikacje do tego dojdą zwolnienia kilkunastu niepotrzebnych posad sztucznie pompowanych i słono opłacanych po kolesiowsku w ZKM w celu ograniczenia niepotrzebnie utrzymywanych stanowisk. I oto jest darmowa komunikacja w Elblągu.
 • cyklista - powinieneś dostać Nobla w dziedzinie ekonomii! Nie będzie trzeba płacić za bilety bo zapłaci za nie "ślimak" z logo lub logo ze "ślimakiem". Faktycznie nic się nie zmieni a pieniądze, jak te króliki, w kasie miejskiej się entuzjastycznie. .. rozmnożą :DDD
Reklama