UWAGA!

Przystanek widmo

Elbląg, Przystanek widmo
(fot. Czytelnik)

W niedzielę w godzinach popołudniowych ktoś rozebrał wiatę przystankową przy ul. Fromborskiej i zostawił przystanek bez rozkładu jazdy – poinformował nas jeden z Czytelników. Co na to Zarząd Komunikacji Miejskiej?

- Wiata, a także pawilon handlowy, są własnością osoby prywatnej, która na podstawie zawartej z ZKM Sp. z o.o. w Elblągu, prowadziła na terenie tego przystanku działalność handlową. W związku z jej zakończeniem, a także pogarszającym się stanem technicznym i estetycznym tych obiektów, wspomniana umowa została wypowiedziana – informuje Michał Górecki, rzecznik prasowy ZKM. - Warto dodać, że ZKM wielokrotnie już występował do właściciela o doprowadzenie wiaty oraz pawilonu do właściwego stanu, zgodnie z obowiązującą umową. Mimo wezwań, zaniedbania nie zostały usunięte. Właściciel nie zaakceptował propozycji odkupienia wiaty przez ZKM w Elblągu. W żaden sposób nie poinformował ZKM o tym, kiedy zamierza przedmiotową wiatę usunąć. Na przystanku został już ustawiony słupek przystankowy z rozkładem jazdy, a w terminie późniejszym, w obrębie przystanku, zostanie ustawiona inna wiata przystankowa – dodał rzecznik ZKM.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Co ty za brednie wypisujesz chłopie. Przecież linie autobusowe obsługują prywatni przewoźnicy (głównie Warbus i Arriva). A ceny biletów uchwala miasto a nie przewoźnik. .
 • a może chodzi o dawnego przewoźnika MAXI TAXI - to była konkurencja do zkm
 • W niedziele rozebrał tą wiatę właściciel. Bardzo dobrze. Była to sypialnia dla Kloszardów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  Obserwator_Obserwator(2015-07-28)
 • Cała Fromborska (ta w mieście) to widmo zapomniane przez władzę.
 • Własność to własność! W czym macie problem? W definicji własności mieści się swoboda dysponowania. Właściciel może swoją własność np. sprzedać, oddać za darmo, rozebrać, zniszczyć, wywieźć itp. ( chyba, że związał się dodatkową umową odnośnie swojej własności. )
 • Jakie te ZKM jest bezradne. .nawet nie potrafia wyegzekwować umowy. .no i jak zwykle rzecznik dał popis. .. tak dalej to któregos dnia rozbiora i ZKM a rzecznik dowie sie o tym z prasy. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  swobodaichaos(2015-07-29)
Reklama