UWAGA!

Teraz ja - Pusta Kasa Miejska

 Elbląg, Pusta Kasa Miejska
fot. Michał Skroboszewski

Wciąż słyszymy od pana Wróblewskiego, że nie ma pieniędzy na to czy na tamto, że trzeba zaciskać pasa. Tylko, do kogo skierowane są te słowa? Czy prezydent zaciska pasa czy każe nam go zaciskać?

Niedawno dowiedzieliśmy się, że mimo problemów finansowych miasto odkupi budynki dawnej siedziby PZU przy ulicy Trybunalskiej i Łączności za około 1,4 mln zł. Do jednego z budynków mają być przeniesione departamenty, które znajdują się w różnych punktach miasta, a dotychczasowe pomieszczenia zajmowane przez te wydziały urzędu miejskiego mają być sprzedane lub wynajęte. Czy dzięki takim ruchom miasto odzyska pieniądze wydane na budynek po PZU? Oczywiście trzeba jeszcze doliczyć wydatki na przystosowanie nowych stanowisk pracy. Pracownicy urzędu rozsiani po mieście, nieoficjalnie sprzeciwiają się takiemu pomysłowi przenosin.
       A może przeznaczyć te pieniądze na odnowienie amfiteatru, o którym pisano na łamach portElu lub na przejścia podziemne na ulicy Grunwaldzkiej? Zastanawiam się jeszcze nad jednym aspektem w sprawie kupna owych budynków, a mianowicie, czy radni mają tak daleko do tych budynków, aby sprawdzić ich stan? Jak powiedziała pani Joanna Urbaniak: ,,Radnym zostały przedstawione fotografie z tych oględzin”- oględzin tych budynków. Chyba, że radni, aby przejść w grupie z budynku urzędu do budynku byłego PZU muszą mieć kamizelki, a urząd takowych nie ma... Wtedy faktycznie zrobienie zdjęć i wyświetlenie ich na sali obrad jest o wiele tańsze. W końcu miasto musi oszczędzać.
      
Mex.
Liczba publikacji: 34
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
6.0 1 5

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A moze galeria w tym miejscu?
 • jedna duża "bańka" wte czy w te co za różnica, miasto ma oszczędzać, cokolwiek słowo oszczędzać ma oznaczać. powszechnie wiadomo, że interpretacja słowa w urzędach różnie znaczy.
 • To jest chore!!! Kilkanaście lat temu Elbląg liczył ok 120 tys mieszkańców, ratusz jakoś dawał radę, bez ochrony, bez SM, >Dziś jest ok 80 tys i kilka zakładów pracy mniej, a potrzeby na nowe departamenty rosną, to się nazywa dobra zmiana!Nam Elblążanom, czego jak czego, ale taczek nie brakuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  tyfuspl(2016-04-14)
 • a może ktoś wreszcie kupi 2 kamienice po Biurze Projektów Budownictwa Komunalnego na Wigilijnej?????Przecież syndyk już prawie rok z tym się"zmaga" i jak narazie. .. .. przysłowiowa Duuuuupaaaaa!a ludzie czekają na kasę i po co to zmarnować, tak oficjalnie i brutalnie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  braksłów(2016-04-15)
 • Pieniądze, ,leżą na ulicy'', choćby w nieściągalności kwot należnych za użytkowanie mieszkań. Wspólnoty mieszkaniowe, oraz zbk nie mogą odzyskać opłat czynszowych, bo użytkownik podpisał zobowiązanie o odpracowaniu długu, co sprowadza się do kilkukrotnego, ,machnięcia miotłą'', a dalej jest oczekiwanie na pomoc społeczną, i chlanie, ,podpałki''. Innym sposobem jest wykorzystanie zadłużonego lokalu, na cele wynajmu. , ,Wynajmujący'' zgłasza się po swoją dolę każdego miesiąca. Takie przykłady występują przy ul. Obrońców Pokoju 23,28.Śmiać się czy płakać nad bezradnością odpowiedzialnych za taki stan. Mieszkańcy chcący mieszkać w estetycznych warunkach, przez takie sytuacje nie mogą uzyskać kredytowania na przeprowadzenie remontów. Dlaczego przez takie elementy mamy mieszkać w slamsach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  siwolec51(2016-05-07)
Reklama