UWAGA!

Raj utracony?

 Elbląg, Raj utracony?
Fot. Czytelnik

Niewłaściwe zachowania odwiedzających niedaleki Ptasi Raj ostro komentuje nasz Czytelnik. Jak podkreśla, osoby korzystające z tego miejsca nie stosują się do obowiązujących tam przepisów.

- Rezerwat Ptasi Raj blisko Elbląga to miejsce, gdzie ludzie notorycznie łamią przepisy. Osoby z Elbląga, Tolkmicka i okolic przyjeżdżają z psami, co jest zabronione (zabronione jest konkretnie "puszczanie luzem zwierząt domowych" - red.), do tego hałasują w rezerwacie ptactwa rodnego, nie wspomnę o śmieciach, które zostawiają po sobie odwiedzający – pisze nasz Czytelnik. Dołącza zdjęcia z niedzieli, 10 kwietnia.

Miejsce, które pokazuje Czytelnik na swoich zdjęciach, utworzył Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.

  Elbląg, Raj utracony?
Fot. Czytelnik

- Utrzymanie porządku i czystości leży w kompetencjach gminy, co wynika z ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Art. 7.1. pkt. 3) - podkreśla w odpowiedzi na nasze pytania Marta Piekarska, specjalista ds. edukacji ekologicznej i ochrony przyrody w PKWE. - Na naszej stronie internetowej dostępny jest „Regulamin korzystania ze ścieżek oraz infrastruktury turystycznej w Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej", zgodnie z którym na ścieżkach zabrania się m.in.: zaśmiecania terenu, puszczania luzem zwierząt domowych. Choć wydaje się to oczywiste, ubolewam, że nie jest takie dla wszystkich. W ramach apelu o przestrzeganie zasad regulaminu zwracam uwagę, że opakowanie to tylko część produktu, skoro nie było problemu z jego przyniesieniem, tym bardziej nie powinno go być z wyniesieniem - zaznacza.

Jak poinformowała nas Marta Piekarska, 14 kwietnia pracownicy Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej posprzątali wiatę wskazaną przez naszego Czytelnika. My dołączamy się do apelu, by nie zaśmiecać ważnych przyrodniczo miejsc... ani żadnych innych.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Art.77 ustawy z dnia z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz. U.2021.281): 1.Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany. 2.Kto dopuszcza się czynu określonego w 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany. Jak widać, żaden z powyższych przepisów nie zakazuje całkowicie spuszczania psów ze smyczy lub zakładania im kagańca.
 • Nie rozumiem zdziwienia czytelnika, przecież TO JEST POLSKA WŁAŚNIE!. U nas naród ma "gdzieś" wszystkie nakazy i zakazy, a zaśmiecanie jest naszym narodowym sportem. Cechą charakterystyczną naszego społeczeństwa jest brak kultury osobistej i szacunku wobec wszystkich I wszystkiego. Czytelnik podaje przykład rezerwatu leżącego z dala od miasta, a takie same zjawiska są w naszych osiedlach mieszkaniowych, w klatkach schodowych, na przystankach komunikacji, nawet na placach zabaw, nie mówiąc już o naszych parkach i zieleńcach. A Pan/Pani się dziwisz, przecież u nas teraz kota nie ma, więc myszy szaleją. No bo kto mi zabroni - to teraz dewiza rządząca naszymi rodakami.
 • Zaraz kot przyjdzie, nie wywołuj niedzwiwdzia, bo wilka I lasu ju
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  9
  Jan K.(2022-04-15)
 • Niech czytelnik weźmie stoperan. Ptaszki mu straszą, to w końcu ta wiata jest dla ludzi czy dla ptaków?
 • a może ty weźmiesz sobie stoperan, skoro jest zakaz śmiecenia i nakaz trzymania zwierząt domowych na smyczy bądź całkowity zakaz ich wprowadzania na teren rezerwatu to po coś został ustawiony ten zakaz i jest regulamin z korzystania z ternu. jak masz problem z czytaniem albo logicznym myśleniem to siedź w domu a nie normalnym ludziom tlen zabierasz.
 • Owszem dla ludzi ale nie brudasów.
 • @Labrador - No i o czym my piszemy, jeżeli już pierwszy komentarz świadczy o poziomie intelektualnym i poziomie kultury osoby piszącej, smutne...
 • Każde puszczone tam luzem zwierzę domowe zostanie zjedzone przez kleszcze, to tak gwoli ostrzeżenia. A kto śmieci ten rusek.
 • @Normalny kraj ? - I znowu ta pedagogika wstydu i ciągłe wmawianie Polakom, że są gorsi. Proponuję pojechać np. do Wlk. Brytanii i zobaczyć jak tam jest "czysto" i jaka jest kultura osobista, zwłaszcza w weekendy. Jak wygląda sytuacja z koszami na śmieci w Parku?
 • Ta patolka i tak nie przeczyta tego artykułu, a nawet jesli to i tak wzruszy ramionami, bo przecież jest lepsza od nas i "nikt nie będzie im mówił, co mają robić".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  43
  0
  Smutna prawda(2022-04-15)
 • ze niby nie moge se piwka wypić nałonie pszyrody??? durne lemongi
 • Wszędzie zostawiają po sobie syf !!!! Karać dziadostwo !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  0
  Miastowy Pan(2022-04-15)
Reklama