UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Razem Możemy Więcej - 20 lat LC Elbląg

 
Elbląg, Członkowie LC Elbląg,
Członkowie LC Elbląg, fot. arch. LC Elbląg

11 stycznia odbył się Bal z okazji 20-lecia Lions Club Elbląg. Podczas imprezy odbyła się Aukcja Charytatywna na rzecz chorych i pilnie potrzebujących dzieci: Tamary i Dominika. Podczas tej aukcji Lioni zebrali uzbierali na cel charytatywny 40 tys. zł.

10 stycznia w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej odbyła się także jubileuszowa konferencja naukowa nt. Region Żuław: Perspektywy i ograniczenia rozwoju – Razem Możemy Więcej. W Konferencji wziął udział m. in. Wicemarszałek Woj. Warmińsko-Mazurskiego dr Marek Gustaw Brzezin oraz Gubernator Okręgu 121 Polska Paweł J. Cieśliński i Wicegubernator Okręgu 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions – Anna Jęsiak-Suchecka.
       Przez 20 lat swojej działalności elbląscy Lioni organizowali m. in. młodzieżowe obozy żeglarskie, wieloletnią pomoc rodzinom z byłych PGR-ów, pomoc warsztatom terapii rehabilitacyjnej dla dzieci, finansowanie w ramach programu wymiany młodzieżowej LCI wyjazdów wakacyjnych dla uzdolnionych i zaangażowanych społecznie uczniów elbląskich szkół średnich, pochodzących z niezamożnych rodzin. Najważniejsze dla nich było zawsze niesienie ulgi w cierpieniu i dawanie radości dzieciom, jak w przypadku leku ratującego życie dla Wojtusia, specjalistycznym wózkom inwalidzkim dla Ani i Janusza, czy też rotora elektrycznego dla Pauli i Danielka, dzięki któremu zyskali możliwość skutecznej rehabilitacji w domu.
       Ogólna kwota wydatkowanych przez 20 lat środków przekracza pół miliona złotych.
       - Razem stanowimy ogromną pozytywną siłę, która daje nam prawo do dumy z tego, że wspólnie wnieśliśmy wkład do dzieła największej organizacji dobroczynnej na świecie, w myśl pięknego lionowskiego hasła „We Serve”. - powiedział podczas konferencji Prezydent LC Elbląg Tomasz Zimiński.
      
       Lions Club Intermational jest największą na świecie pozarządową organizacją prospołeczną, zrzeszającą dziś około 1.350.000 członków w 208 krajach świata. Na całym świecie Lioni wspierają potrzebujących. Realizują ogólnoświatowe programy zapobiegania patologiom społecznym, walki z chorobami oczu i cukrzycy oraz ochrony środowiska naturalnego. Niosą pomoc poszkodowanym w kataklizmach. Budują i wyposażają szpitale, fundują stypendia dla uzdolnionej młodzieży, dożywiają dzieci i bezdomnych, finansują kosztowne operacje medyczne, fundują sprzęt rehabilitacyjny. Wielu mieszkańcom krajów trzeciego świata zapewniają podstawową i specjalistyczną opiekę medyczną. Organizują imprezy kulturalne, dbają o rozrywki i wypoczynek dla sierot i dzieci z ubogich rodzin.
       Lions Clubs International jest jedną z nielicznych organizacji na świecie, która na wsparcie potrzebujących przeznacza 100% funduszy, pozyskanych na działalność statutową. Koszty administracyjne i funkcjonowania Stowarzyszenia pokrywane są ze składek jego członków.
      
Lions Club Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama