UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ręczna robota na szczytny cel

Elbląg, Wolontariusze przygotowują m.in. bileciki do prezentów - kup i wspomóż "Słonika"
Wolontariusze przygotowują m.in. bileciki do prezentów - kup i wspomóż "Słonika"

Handmade, czyli wykonane własnoręcznie, przy użyciu odrobiny kreatywności. Z tym terminem od blisko miesiąca zmagają się wolontariusze skupieni wokół Fundacji Elbląg. Efekt ich pracy będzie można zobaczyć i nabyć od 1 grudnia w Centrum Handlowym Ogrody w ramach dorocznej akcji „Podaruj uśmiech na Gwiazdkę". Dochód ze sprzedaży świątecznych cegiełek – kartek, toreb i bilecików - zasili Fundusz Dzieci Niepełnosprawnych „Słonik".

Elblążanie zdążyli już przywyknąć do corocznej, przedświątecznej akcji w Centrum Handlowym Ogrody, kiedy to przez miesiąc wolontariusze z elbląskich szkół pakują klientom hipermarketu Carrefour zakupy. Pieniądze wrzucane przez kupujących do puszek umieszczonych przy kasach pozwoliły każdorazowo zebrać blisko 30.000 zł na stypendia dla podopiecznych Funduszu Dzieci Niepełnosprawnych „Słonik" Fundacji Elbląg. Tym razem akcja „Podaruj uśmiech na Gwiazdkę" przybierze nieco inną formę.
     – Tym razem zachęcamy klientów Ogrodów do zakupu niezwykle oryginalnych dekoracji świątecznych. Mamy nadzieję, że przedświąteczny urok otworzy serca elblążan również na niepełnosprawnych uczniów i studentów naszego miasta i okolic – zachęca Gabriela Zimirowska z Fundacji Elbląg, koordynator FDN „Słonik".
     Oryginalność tych gwiazdkowych akcesoriów polega na ich własnoręcznym wykonaniu. Przy stoisku w Ogrodach będzie można nabyć kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, bileciki i torby do pakowania prezentów (fot. niżej) – czyli jednym słowem to, o czym zwykle pamiętamy w szale przedświątecznych zakupów. W ich przygotowanie zaangażował się Klub Stypendysty, wolontariusze Fundacji Elbląg, pracownicy Fundacji i ESWIP-u, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, seniorzy oraz osoby indywidualne.
     

 


     Blisko miesięczne prace pozwoliły stworzyć setki niezwykłych rękodzielniczych dzieł, również z wykorzystaniem m.in. techniki decoupage'u.
     Już od 1 grudnia wolontariusze z elbląskich szkół będą prowadzić stoisko na terenie Ogrodów. Świąteczne cegiełki na „Słonika" sprzedawane będą od poniedziałku do piątku w godz. 15-19 oraz w weekendy od 13 do 17. Dodatkowo, w każdą sobotę, będzie można próbować szczęścia w Świątecznym Kole Fortuny. Organizatorem akcji „Podaruj uśmiech na Gwiazdkę" jest Centrum Handlowe Ogrody oraz Fundacja Elbląg. Patronat honorowy nad akcją objął prezydent Elbląga Henryk Słonina.

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama