UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rekord na 18. Aukcji Rotariańskiej

Elbląg, „Elbląg” Katarzyny Smeji-Skulimowskiej sprzedano za 3 300 zł,
„Elbląg” Katarzyny Smeji-Skulimowskiej sprzedano za 3 300 zł, fot. nadeslana

W sobotę, 23 listopada odbyły się uroczystości związane z 20-leciem Elbląskiego Klubu Rotary. Uroczystości jubileuszowe były połączone z tradycyjną, odbywającą się już po raz osiemnasty Przedświąteczną Aukcją Rotariańską.

Głównym punktem jubileuszu było odznaczenie trzech członków elbląskiego klubu: Tadeusza Kaszczyca, Jerzego Boleskiego i Pawła Kasperczyka medalami „Paul Harris Fellow” , prestiżową nagrodą rotariańską przyznawaną osobom, które bezpośrednio lub za pośrednictwem klubów wspomagają Rotary Foundation „...w dążeniu do budowania lepszego zrozumienia i przyjaznych stosunków między narodami świata...”. W gronie kawalerów tego odznaczenia znajdują się nie tylko rotarianie, ale i inne osoby wspierające, zasłużone dla tej organizacji. Medal „Paul Harris Fellow” otrzymali m.in. Papież Jan Paweł II, Tadeusz Mazowiecki czy prezydenci Vaclav Havel, Jimmy Carter i Aleksander Kwaśniewski.
       Elbląski Klub Rotary przyznał z kolei dwa tytuły Członków Honorowych, a otrzymali je: Walter Uden i Wilhelm Canenbley z klubu w Leer.
       Uroczystości jubileuszowe były połączone z tradycyjną, odbywającą się już po raz osiemnasty Przedświąteczną Aukcją Rotariańską. Aukcja zakończyła się spektakularnym sukcesem i była najlepszą w całej swej dotychczasowej historii sukcesem. W ciągu 2,5 godziny sprzedano wszystkie 31 prac. Łączny dochód to ponad 51 tys. złotych, z czego (po opłaceniu honorariów autorskich) konto klubowe zasili prawie 38 tysięcy.
       Najwyżej wylicytowane prace to:
       - „Ikona” Grzegorza Pielecha - 3 500 zł
       - „Elbląg” Katarzyny Smeji-Skulimowskiej - 3 300 zł
       - „Jesienne Powiśle” Benedykta Kroplewskiego - 3 200 zł
       - „Ptak śpiewa o poranku” Katarzyny Smeji-Skulimowskiej - 3 000 zł
       - „Obraz oniryczney” Sylwii Kalinowskiej - 2 500 zł
       Dochód z tegorocznej aukcji zostanie przeznaczony min. na akcję szczepienia dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 14 przeciw wirusowi HPV.
      
Elbląski Klub Rotary
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama