UWAGA!

Rewitalizacja Elbląga - masz na nią wpływ!

2015-04-14
11:00
 

Zaprojektuj zmiany w swojej dzielnicy. Urząd Miejski w Elblągu opracowuje lokalny program rewitalizacji Elbląga 2020+. Rewitalizacja to nie tylko zmiany w otaczającej nas przestrzeni, infrastrukturze, ale także zmiany społeczne w tym rynku pracy.

Program obejmuje ważne problemy i potrzeby społeczne, dlatego został poddany szerokim i otwartym konsultacjom społecznym.
      
       W pierwszym etapie wypracowane zostały obszary, które są objęte programem rewitalizacji. Są to tereny, które priorytetowo wymagają działań. Na tym etapie odbyły się konsultacje społeczne. Ostatecznie wypracowano mapę Elbląga dla Lokalnego Programu Rewitalizacji 2020+ (mapę można zobaczyć pod adresem: http://konsultacje.elblag.eu/konsultacje/konsultacja/1,rewitalizacja-elblaga).
      
       Teraz odbywa się drugi etap konsultacji społecznych. Bardzo ważny etap.
      
       Chcemy pozyskać opinie mieszkańców oraz instytucji dotyczące problemów i potrzeb Elblążan- szczególnie z terenów wyznaczonych do rewitalizacji.
      
       Będziemy rozmawiać o rewitalizacji mając na myśli zarówno infrastrukturę (projekty np. dotyczące szeroko pojętej przestrzeni publicznej) oraz rewitalizację społeczną (czyli tzw. projekty „miękkie” np. oprócz odbudowania/wybudowania amfiteatru działania kulturalne w tym amfiteatrze tj. spektakle, recitale, koncerty), a także pracę (czyli co pomoże zwiększyć zatrudnienie w Elblągu).
      
       Proponujemy Państwu spotkania prowadzone w aktywny i swobodny sposób, tak żebyśmy mogli od każdego obecnego na spotkaniu usłyszeć jego opinię.
      
       Wystarczy przyjść i powiedzieć o swoich potrzebach, pomysłach na zmiany, propozycjach. Nie trzeba znać się na rewitalizacji. Można przyjść na spotkanie również z dzieckiem.
      
       Odbędzie się 7 spotkań. Plan spotkań wraz z mapkami obszaru, którego dotyczą, znajdziecie Państwo na stronie: http://konsultacje.elblag.eu/konsultacje/konsultacja/1,rewitalizacja-elblaga.
      
       Zapraszamy wszystkich mieszkańców, organizacje pozarządowe, przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych, szkół, przedszkoli, żłobków, radnych…
      
       Przyjdź i powiedz co jest dla Ciebie ważne. Masz szanse wpłynąć na przyszłe działania.

 


       Konsultacje są prowadzone przez Departament Strategii i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Elblągu we współpracy ze Stowarzyszeniem ESWIP.
      
      

------- Artykuł sponsorowany -------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej