UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rogóżanie zaśpiewali najlepiej

Elbląg, Rogóżanie zaśpiewali najlepiej
fot. www.suchacz.eu

Śpiewać każdy może, jeden lepiej, a drugi gorzej - pod takim hasłem we wczorajszej Senioradzie-2012 wystąpił zespół „Zakrzewianki” z Elbląga. To uniwersalne motto przyświecało prezentującym w Suchaczu swoje umiejętności wokalne i muzyczne.

Jak się można było przekonać, działalność w zespołach może być doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Emeryci i Renciści z zespołów śpiewaczych pokazali na żywo na suchaczańskiej plaży czym w ich życiu jest wspólne śpiewanie.Przegląd Zespołów Śpiewaczych Seniorada-2012 przygotowywany był przez blisko pół roku. Organizacyjny zaszczyt spotkał zespół Sasanki, działający od wielu już lat przy Kole Terenowym Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Suchaczu. W ubiegłorocznej Senioradzie w Ornecie zdobyli 1. miejsce, co dało im okazję do zorganizowania u siebie podobnego konkursu.
       Jak się nietrudno domyśleć przedsięwzięcie wymagało zaangażowania wielu ludzi i przede wszystkim pieniędzy. Miejscowe organizacje społeczne natychmiast zadeklarowały pomoc. Nie zabrakło także indywidualnych darczyńców, którzy wspomogli Zespół Organizacyjny Seniorady-2012. Największe wsparcie finansowe uzyskano z Urzędu Miasta i Gminy w Tolkmicku, Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie i elbląskiego Starostwa Powiatowego. Strategicznym sponsorem był Tartak w Jagodnie, którego właściciel ufundował piękną scenę. Na kilka dosłownie chwil stanęła na miejscowej plaży, gdzie właśnie w sobotę (21 lipca) przeszła swój bojowy chrzest.
       Do współzawodnictwa stanęło 16 zespołów. Piętnaście z warmińsko–mazurskiego regionu oraz jeden z województwa pomorskiego. Suchaczańskie Sasanki, jako laureatki Seniorady-2011 w Ornecie wystąpiły poza konkursem. Poszczególne zespoły miały do dyspozycji maksymalnie  20 minut, aby jak najlepiej zaprezentować się publiczności i jury.
       I tak, w kolejności napływających zgłoszeń wystąpili: Ornecianie z Ornety, Promień z Górowa Iławeckiego, Wrzos z Braniewa, Kiwitczanki z Kiwit, Stokrotka z Pieniężna, Kapela Rogóżanie z Rogóża, Tolkmiczanki z Tolkmicka, Knieja ze Szczytna, Sentyment z Tolkmicka, Zakrzewianki z Elbląga, Warmianki z Fromborka, Ton-Lira z Braniewa, Tęcza Warmii z Braniewa, Pogrodzianki z Pogrodzia, Sonata z Braniewa i Fale ze Stegny.
       Prezentacje trwały pięć godzin. Każdy zespół porywał słuchających. Przed samą estradą zabawa była równie przednia. Tańce i pląsy barwnych postaci dawały niezwykłe tło całej imprezie oraz niepowtarzalny klimat. Przekonało się o tym wielu gości z Elbląga, którzy „zaryzykowali” przyjazd do Suchacza, na wiejską imprezę. Większość wpadła na chwilę, ale spotkać ich było jeszcze można do późnych godzin wieczornych… Nic dziwnego, bo działo się tu tak wiele. Tym bardziej, że pogoda dopisała znakomicie, a urokliwa suchaczańska plaża znów zaczyna przyciągać elblążan.
       Podczas trwającej Seniorady było kilka straganów z domowym jadłem (np. ze słynnymi cepelinami i pierogami) i mnóstwem słodkich wypieków pań z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Powodzeniem cieszyły się smażone flądry z frytkami, serwowane w dobrze przygotowanym namiocie gastronomicznym. Warto więc było przyjechać do Suchacza. Nie tylko na Senioradę, ale i na doskonałe jedzenie.
       W tak wspaniałej atmosferze, około godziny 18 jury ogłosiło – ustami patrona Seniorady-2012 burmistrza Tolkmicka Andrzeja Lemanowicza – swój werdykt. I tak, pierwsze miejsce w Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych Seniorady-2102 zdobył zespół Rogóżanie, drugie zespół Tona-Lira z Braniewa i trzecie Tolkmiczanki z Tolkmicka. Przyznano także trzy wyróżnienia. Otrzymały je zespoły: Pogrodzinaki z Pogrodzia, Zakrzewiani z Elbląga i Kiwitczanki z Kiwit. Po raz pierwszy przyznano Puchar Przechodni Starosty Braniewskiego. Przez cały więc rok będzie cennym trofeum zwycięskiego zespołu z Rogóża. Oni też będą gospodarzami Seniorady-2013.
       Atmosferę Przeglądu częściowo oddają wykonane zdjęcia zamieszczone na portalu www.suchacz.eu.
      
Sylwester M. Jarkiewicz, Suchacz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama