UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rok Szkoły z Pasją

 

Minister Edukacji Narodowej ogłosiła rok szkolny 2011/2012 Rokiem Szkoły z Pasją, zapraszając wszystkich do aktywnego działania na rzecz szkoły. Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu z ogromną ochotą włączył się do tego zadania.

Jednym z najważniejszych zadań szkoły jest umożliwienie dziecku odkrywanie jego talentów. Im wcześniej to nastąpi, tym lepiej dla niego i jego otoczenia.
       Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu zaproponował szkołom warsztatowe zajęcia, dzięki którym dzieci miały możliwość odkrycia swojego talentu i rozwijania go z pasją. Wspólnie z Klubem Sportowy „Olimpia” Elbląg przeprowadziliśmy na terenie elbląskich szkół podstawowych, przy wsparciu Departamentu Edukacji UM w Elblągu, akcję „Ze Szkoły z Pasją do klubu sportowego”.
       W październiku i listopadzie spotkaliśmy się z około trzema tysiącami dzieci pierwszego etapu edukacyjnego i ich opiekunami. Wszystkie spotkania odbyły się według scenariusza, który w ocenie uczestników zajęć świetnie się sprawdził i umożliwił osiągnąć założone cele. W sposób bardzo plastyczny dzieci poznały znaczenie dwóch słów, ważnych dla rozwoju każdego dziecka. Te słowa to pasja i talent. Uczniowie podawali własne, bardzo interesujące definicje talentu i pasji, np. Krzyś, uczeń klasy pierwszej, na pytanie, co to znaczy robić coś z pasją, odpowiedział: „Robić coś z pasją, to znaczy robić to z ogromną chęcią i radością”. Zaś Ola z drugiej klasy tak wypowiedziała się o talencie: „Mieć talent do czegoś to znaczy, że umiem to robić bardzo dobrze, jestem w tym zdolna”. Cieszy fakt, że na pytanie skierowane do wszystkich: „Kto z Was posiada talent?”, każde dziecko podniosło rękę do góry.
       Doskonałym, klasycznym przykładem rozpoznania i rozwijania talentu może być sportowiec. W przypadku naszych spotkań byli to piłkarze nożni I-ligowej „Olimpii”, która zaproponowała opiekę nad najzdolniejszymi dziećmi. Tym bardziej, że czas jest ku temu znakomity – w Polsce w roku 2012 będą się odbywały Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.
      

 


       Piłkarze zaprezentowali własne umiejętności operowania piłką, zapraszając chłopców i dziewczynki do wspólnych ćwiczeń. Uczniowie zadawali piłkarzom wiele pytań dotyczących ich drogi sportowej, wysiłku, sukcesów i porażek. Wiemy, że kilka szkół zostało zaproszonych przez klub do współpracy w ramach nowego, równoległego przedsięwzięcia pod tytułem „Olimpijska Szkoła”.
       W wypowiedzi znajdującej się na stronie MEN zapisane są słowa, że „...szkołę z pasją kreują przede wszystkim ludzie. Dlatego tak ważne w tym roku będzie podkreślanie roli wszystkich osób zaangażowanych w życie placówki. Przyjazną i ciekawą szkołę tworzą nie tylko dyrektor i nauczyciele, ale także rodzice i środowisko zewnętrzne”.
      

Agata Urbańska, Lech Strembski, konsultanci W-MODN
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama