UWAGA!

Rotarianie pomagają niepełnosprawnym dzieciom

 Elbląg, Rotarianie pomagają niepełnosprawnym dzieciom
fot. nadesłana

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie to miejsce, gdzie wspaniale dba się o maleńkie i większe dzieci doświadczone przez los ciężkimi schorzeniami. Rotary Club Elbląg Centrum przekazał sprzęt na potrzeby placówki.

Obecnie w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie przebywa 45 dzieci w wieku od 0 do 30 lat.
       - Z inicjatywy jednej z naszych członkiń Ilony Nowackiej odwiedziłyśmy Dom prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi i przekazałyśmy leżak kąpielowy. Siostra Elwira bardzo ucieszyła się z tego prezentu, bowiem dotychczas podczas kąpieli bąbelkowej dzieci musiały być podtrzymywane przez rehabilitantów. Dla nas radość była jeszcze większa. – mówi Dorota Wcisła, prezydent Rotary Club Elbląg Centrum.
       Przy okazji spotkania pojawiła się nowa pilna potrzeba dla placówki. Ze szpitala w Olsztynie wkrótce wychodzi 11-letni chłopczyk, dla którego niezbędny będzie nowy ssak sieciowy wraz z refulatorem, zegarem podciśnienia oraz drenami silikonowymi, filtrem bakteryjnym i łącznikiem drenów w zestawie.
       - Po szybkiej konsultacji z Klubem zapadła decyzja na tak - kupujemy! Nowy ssak trafił już do Domu przy ul. Kasprzaka w Elblągu i czeka na chłopczyka – dodaje Dorota Wcisła.
      
Rotary Klub Elbląg Centrum
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama