UWAGA!

Rowerem po parku

 Elbląg, W parku generała powstanie miasteczko rowerowe
W parku generała powstanie miasteczko rowerowe (fot. Anna Dembińska)

Elblążanie doczekają się budowy nowego miasteczka rowerowego. Powstanie w parku im. gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.

Ratusz ogłosił przetarg na budowę miasteczka rowerowego w parku im. gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego. W ramach inwestycji ma powstać miasteczko ruchu drogowego wraz z organizacją ruchu, Miejsce Obsługi Rowerzystów wraz z wiatą do odpoczynku, stojakami, miejscem do serwisowania rowerów oraz koszami na śmieci. Przewidziano także przebudowę parkowych ścieżek. Zostaną również zamontowane kamery monitoringu.

Miasteczko ma powstać w czasie trzech miesięcy od dnia podpisania umowy. Oferty można składać do 29 kwietnia, wtedy też poznamy sumę na jaką inwestycję wycenili potencjalni wykonawcy. Najbardziej korzystna oferta zostanie wybrana na podstawie ceny (60 proc.), okresie gwarancji (30 proc.) oraz za zatrudnienie osób bezrobotnych (do trzech; 10 proc.).

Inwestycja w parku przy ul. Mickiewicza to część projektu rewitalizacji parków miejskich (m. in. Planty i Dolinka) na który władze miasta pozyskały dofinansowanie z tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Elbląg Bis. Dofinansowanie na wszystkie inwestycje parkowe wynosi 4,5 mln zł.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama