UWAGA!

Rowerowe spacery z leśnikiem

 Elbląg, Rowerowe spacery z leśnikiem

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu i Nadleśnictwo Elbląg zapraszają na drugi z cyklu „Rowerowy spacer z leśnikiem”. Spotykamy się we wtorek, 8 czerwca o godzinie 17 przy siedzibie Nadleśnictwa Elbląg przy ul. Marymonckiej 5.

Rowerowe spacery z leśnikiem to nowa impreza, podczas której można będzie aktywnie spędzić czas w lesie. Poznamy jego tajemnice dzięki fachowemu komentarzowi leśnika. Wszystko to odbędzie się podczas krótkiej, do 10 km, przejażdżki rowerowej, która raz na jakiś czas przerodzi się w spacer szlakami i ścieżkami Bażantarni, na terenie leśnictw Dąbrowa i Dębica. W trakcie cyklu imprez dowiemy się wielu ciekawostek o życiu lasu i pracy leśników, poznamy metody ochrony środowiska, a także udoskonalimy technikę jazdy rowerem w terenie.

Na pierwszym spacerze z leśnikiem mogliśmy zapoznać się z najbardziej charakterystycznymi roślinami na trasie. Mieliśmy także okazję obejrzeć dzięcioła czarnego, który pięknie zapozował grupie na pniu drzewa.

Podczas drugiego spaceru poznamy ciekawostki przyrodnicze przy szlaku niebieskim „górskim” i spróbujemy wrócić szlakiem czerwonym na polanę z wiatami. W przypadku ekstremalnych zjawisk pogodowych (huragany, ulewy itp.) impreza może zostać odwołana, a informacja o tym ukaże się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Regulamin „Rowerowych spacerów z leśnikiem” dostępny jest na stronie MOSiR.

Zapraszamy na drugi „Rowerowy spacer z leśnikiem” we wtorek (8 czerwca) o godz. 17. Spotykamy się przy siedzibie Nadleśnictwa Elbląg przy ul. Marymonckiej 5. Naprawdę warto spędzić dwie godziny w otoczeniu pięknej, zielonej przyrody.

 

Tekst i fot. MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Polskie lasy państwowe to unikat w skali europejskiej a Prawo i Sprawiedliwość zawszę miało w swoich priorytetach ochronę tego dziedzictwa przeciwnie niż totalna opozycja która chciała je sprzedać obcemu kapitałowi.
 • @TeofilSkorupa - Szczególnie widać te ochronę przy budowie przekopu.
 • Kpisz sobie? Cała ta inwestycja ma dodatni wpływ na środowisko i przyrode bo dzięki temu powstała sztuczna wyspa unikalny szyk dla ptactwa i innych organizmów żywych.
 • @TeofilSkorupa - masz odwagę się ujawnić teofilu? kim jesteś ?
 • @gość od gościa - Tosz to pisowski trol.
 • @TeofilSkorupa - Teofilu, szermierzu propagandy Populizmu i Socjotechniki, czy już wizytowałeś wzmiankowaną wyspę osobiście ?
 • @TeofilSkorupa - Dbałość o las umiłowanej siły (s = k )przewodniej naroda wolskiego przejawia się brudną inicjatywą poselską pod hasłem Uroczysko za ŚMIETNISKO. Masz teren zdegradowany biologicznie, oddaj go państwu wolskiemu, ono w zamian da ci tereny leśne o takiej samej powierzchni. Twoje śmietnisko zostanie rekultywowane za pieniądze podatnika. Jak się dobrze postarasz i będziesz miał dobrze umocowanych PiSuarów to możesz tak obrócić kilka razy. Uczciwy podatnik zapłaci z prawdziwą rozkoszą.
 • a będzie pogadanka jak to nadleśnictwo wespół z Wróblewskim zniszczyli Bażantarnię - i dalej chcą niszczyć ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  hrabia_George(2021-06-07)
 • @TeofilSkorupa - Niestety pis to stan umyslu co widac pi wpisach tego teofilaskorupy. Czlowiek o bardzo niskim poziomie swiadomosci tak jak kazdy czlonek sekty smolenskiej bezkrytycznie i z uwielbieniem popierajacy wszystko co powie i postanowi guru sekty. Regularnie jezdze rowerem po Bazantarni i pobliskich lasach i widze jaką rabunkową gospodarke lesną prowadzi ten nierząd. Od czasu jak pis przejąl wladze to lasy sa wycinane na potege. W samej Bazantarni juz pojawilo sie kilka olbrzymich pustych łàk. Jak sie jedzie np na Jelenią Doline to tam dopiero widac ten nacisk pisu na kase. Drzewa sa wycinane na masową skale jak nigdy dotąd. Niestety pis ma taki elektorat a nie inny. Ludzie mądrzy o wysokim poziomie swiadomosci nie popierają zdrajcow ojczyzny
 • Ciekawy byłby pokaz pracy harvesterów.
 • Tak temu skorupie dowalasz, a sam jesteś taki skorupa a rebours. O, przepraszam, ty bardziej zakochany w sobie jesteś niż w swojej partii nieboszczce.
 • @TeofilSkorupa - Widać, że nie wędrujesz po lasach, a czas spędzasz oglądając tv kurskiego i słuchając rafia Maryja. W przeciwnym razie byś nie wypisywał bzdur. Takiej dewastacji lasów, jak za czasów twego ukochanego pisu nie było nawet za komuny. Pochodź sobie po Wysoczyźnie, albo pojedź do rezerwatu nad Pasłękę, to zobaczysz ile drzew się wycina niszcząc przy okazji całe połacie lasu podczas zrywki. No, ale trzeba zarobić na 500+, sprzedając drewno do Niemiec.
Reklama