UWAGA!

Rowerowy debiut po GreenVelo

 
Elbląg, Marek Kamm zaprasza na wycieczkę trasą GreenVelo
Marek Kamm zaprasza na wycieczkę trasą GreenVelo (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Marek Kamm, znany w mieście pasjonat jazdy na rowerze, zaprasza na wycieczkę szlakiem GreenVelo, który przebiega od Elbląga wzdłuż północnej i wschodniej granicy kraju. Rowerzyści pokonają 22 listopada odcinek około 100 kilometrów.

- Budowa szlaku GreenVelo ma się ku końcowi. Finał prac jest zaplanowany do końca 2015 roku. Podczas naszej jazdy sprawdzimy ich stan i jakość na odcinku GV Elbląg-Pieniężno (100 km)
       w obszarze dwóch królestw rowerowych - Nad Zalewem Wiślanym oraz Warmia i okolice. Wycieczka będzie też okazją do zapoznania się z mapami GreenVelo, które będą przygotowane dla pierwszych 40 uczestników – zapowiada Marek Kamm.
       Rowerzyści wyruszą 22 listopada o godz. 7, zbiórka przy punkcie GreenVelo przy ul. Stawidłowej. Pokonają około 100 kilometrów, jadąc przez Pakosze, Wilczęta, Młynary, Zastawno i z powrotem do Elbląga.
       - Zapraszam wyłącznie osoby pełnoletnie, ponieważ każdy jedzie na własną odpowiedzialność. Udział w imprezie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszam płeć piękną. Długość trasy to około 160 km prowadzącej po drogach gruntowych i asfaltowych. Tempo jazdy będzie spokojne, ale nie rekreacyjne i  nie  będzie przekraczało 20 km/h. Powrót nastąpi już po zapadnięciu zmroku, dlatego proszę pamiętać o zabraniu oświetlenia rowerowego – mówi Marek Kamm.
       Przewidywane są krótkie przerwy w czasie jazdy na jedzenie, zrobienie zdjęć itp. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. - Szczególnie zalecam założenie kasku na głowę. Jedziemy bez względu na pogodę – dodaje Marek Kamm.
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • to w końcu 100 czy 160 km? i jakie to jest tempo "spokojne ale nie rekreacyjne"?
 • to cos w bażantarni to niby jest droga dla rowerow? to sa chyba jakies jaja? wysypali tam pelno piachu ze się w tym kola zapadają. nawet teraz gdy jest mokro a co dopiero będzie gdy ten piach wyschnie? to będzie jak jazda rowerem po plazy i to wszystko reklamuje ten caly kamm? ludzie przecież to jest jakas tandeta wcześniej zanim nie wysypali tam tego piachu to jezdzilo się na rowerze o wiele lepiej. pewnie ktoś z ratuszowych miał kolesia albo rodzine która miała firme budowlana i dzięki temu dal kolesiowi=i zarobić za stworzenie tego bubla. dlaczego elbląscy dziennikarze sa tak bierni i nie chcą POdrazyc tego tematu? przecież można wsadzić kilku urzedasow do wiezien za marnotrawienie publicznych pieniędzy i zniszczenie szlaku w bazantarni
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  yataman(2015-11-16)
 • Łącznie 160 km, tak jak napisano. Tempo rekreacyjne 10-15 km/h, tempo spokojne 15-20 km/h.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niejadebopada(2015-11-16)
 • Ciekawi mnie, że taki "autorytet" rowerowy zachwala ten wielki niewypał, na który więcej pieniędzy wydano na promocję i reklamy z celebrytami niż na samą budowę.
 • organizator ponosi odpowiedzialność za imprezę rowerową, pisanie, że każdy jedzie na własna odpowiedzialność nic tu nie zmienia, tej odpowiedzialności po prostu nie można znieść, organizujesz i od tego momentu ciąży na tobie odpowiedzialność za imprezę i jej przebieg, . .. w razie wypadku organizator może być pozwany cywilnie o odszkodowanie,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  ubezpieczeniaaa(2015-11-16)
 • Ten na fotce bez kasku to kto?
 • Podaję zakresy tempa: upośledzone od 5 km/h do 9 km/h, rekreacyjne od 10 km/h do 16 km/h, spokojne od 17 km/h do 25 km/h, szybkie od 26 km/h do 34 km/h, kolarskie od 35 km/h do 45 km/h, czasowe od 46 km/h do 55 km/h. Z wyższymi średnimi jeżdżą mutanci albo ludzie na projektowanych komputerowo aerodynamicznych rowerach poziomych.
 • Wiecie po czym poznać fuszerkę? W fuszerce nie liczą się szczegóły. GREEN Velo, wbrew swojej nazwie, ma POMARAŃCZOWE oznaczenia. Niby szczegół, ale już widać, że wybitni szpecjaliści, którzy za tym stoją i przytulili grube miliony, nie mają zielonego (pewnie stąd nazwa) pojęcia o tym, co robią. Poczytajcie o tym Green Velo - ile to kosztowało, co oferuje, jak zostało wykonane - to najdłuższa fuszerka w Polsce.
 • czy dobrze kojarzę, że ta droga rowerowa na zdjęciu kończy się przed torami tramwajowymi? coś się zmieniło czy po chodniku( niezgodnie z przepisami) trzeba pomykać? Na Starówce po kostce brukowej świetnie się jeździ, a masaż tyłka genialny
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dawanda(2015-11-16)
 • Zamelduję się na starcie :))) super
 • Pan Marek nie jest już oficerem rowerowym a dalej promuje, organizuje wycieczki rowerowe. Nie musi tego robić ale chce. To był właściwy człowiek na właściwym miejscu jak się okazuje - żałuję że nie pełni już tej funkcji w Ratuszu.
 • Bardzo mnie ciekawi relacja Pana Marka Kamma po przejechaniu ścieżek rowerowych. Czy był na naszej ścieżce Nadbrzeże - Suchacz. Czy z dziećmi dobrze się jechało po asfaltowtch drogach wśród aut? Czekamy na podsumowanie.
Reklama