UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

 

Od 1 września na terenie miasta elbląscy policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w drodze do szkoły i ze szkoły. Działania stróżów prawa potrwają do końca września. Policjanci nie odnotowali żadnych incydentów, które mogłyby zakłócać przebieg inauguracji nowego roku szkolnego.

W pierwszym dniu roku szkolnego pod każdą szkołą podstawową w okolicach przejść dla pieszych pełnili służbę policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowi. Zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe przekraczanie jezdni przez pieszych, a w szczególności przez dzieci oraz dyscyplinowali kierowców łamiących prawo drogowe. Jednocześnie wskazywali najmłodszym sposoby prawidłowego zachowania się na drodze. Funkcjonariusze KMP będą również uczestniczyć w pogadankach, podczas których zwrócą się do dzieci i młodzieży z apelem o zachowanie rozwagi oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
       O tym jak bezpiecznie korzystać z drogi, dzieci i młodzież będzie mogła dowiedzieć się podczas spotkań z policjantami ruchu drogowego, które prowadzone będą przez cały rok szkolny w ramach działań profilaktycznych. Równolegle z drogówką w akcje włączają się dzielnicowi i policjanci prewencji kryminalnej, którzy już od pierwszych dni września będą spotykać się z dyrektorami placówek w celu prowadzenia rozpoznania patologii. Funkcjonariusze będą kontrolować puby i sklepy w pobliżu szkół pod kątem sprzedaży alkoholu nieletnim. Będą także obecni w okolicach szkół podczas długich przerw, aby zapobiegać wagarom i demoralizacji. Policjanci przez cały rok będą również edukować młodzież i rodziców o odpowiedzialności prawnej nieletnich, jak również zapobiegać zjawisku tzw. fali.
       Do 9 września policjanci będą codziennie pełnili służbę w okolicach szkół i przejść dla pieszych. Jak co roku pomogą najmłodszym bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Natomiast przez cały rok drogówka będzie tak planować służby, aby je dyslokować w okolicach tych właśnie placówek.
       Sama obecność policjanta ma dyscyplinować nie tylko pieszych, ale również kierujących, którzy będą w tym okresie kontrolowani ze szczególnym uwzględnieniem stosowania pasów bezpieczeństwa oraz stosowania fotelików ochronnych podczas przewożenia najmłodszych.
      

 


       Ponadto policjanci będą przeprowadzać kontrole pojazdów przewożących dzieci i młodzież do szkół (stan trzeźwości kierującego i opiekunów dzieci, stan techniczny, wyposażenie i oznakowanie pojazdu). Szczególnie w pierwszych dniach roku szkolnego o bezpieczeństwo swoich dzieci powinni zatroszczyć się także rodzice, upominając swoje pociechy by zachowały ostrożność podczas przechodzenia przez ulicę.
      

Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama