UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozwijać miłość do nauki

 
Elbląg, Rozwijać miłość do nauki

Jak uczyć się efektywniej i odnosić sukcesy? Jak czerpać przyjemność ze zdobywania wiedzy? Jak podnosić swoje umiejętności dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii? Tego dowiedzą się uczniowie, ich rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Rogajnach.

Rozpoczyna się nowy etap projektu „Akademia sukcesu. Rozwijanie kompetencji kluczowych i uzdolnień uczniów Szkoły Podstawowej w Rogajnach”.
       We wtorek, 10 września w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Rogajnach odbędzie się uroczyste przekazanie sprzętu oraz materiałów zakupionych w celu realizacji projektu „Akademia sukcesu. Rozwijanie kompetencji kluczowych i uzdolnień uczniów Szkoły Podstawowej w Rogajnach” realizowanego przez CSE „Światowid” w partnerstwie z Gminą Pasłęk.
       Przy wręczaniu obecni będą: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Jacek Protas, Burmistrz Pasłęka - Wiesław Śniecikowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogajnach - Anna Sarnowska oraz Dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” - Antoni Czyżyk.
       Ze środków projektowych został zakupiony sprzęt (m.in. tablica multimedialna, komputer, drukarka), który wzbogaci zajęcia dodatkowe, odbywające się w ramach projektu. Wraz z tablicą zostanie przekazany komplet interaktywnych plansz służących do nauki: języka polskiego, matematyki, historii, przyrody, języka angielskiego, informatyki czy muzyki.
       Uczestnicy projektu zostaną wyposażeni również w małą „wyprawkę” – komplet narzędzi niezbędnych do efektywnej nauki – od długopisów, piórników i pendrive’ów przez edukacyjne gry planszowe i zestawy małego chemika.
       - Przekażemy również zbiór nowych książek do biblioteki szkolnej. Mamy nadzieję, że zachęcimy w ten sposób uczniów do rozwoju czytelniczych pasji. Wybraliśmy nowe tytuły o różnorodnej tematyce, żeby wszystkie dzieci mogły znaleźć coś dla siebie i uświadomić sobie, że czytanie to nie tylko szkolny obowiązek, ale także wielka intelektualna przygoda i przyjemność - mówi Marta Derlukiewicz, koordynatorka projektu.
       Celem projektu realizowanego przez CSE „Światowid” we współpracy ze Szkołą Podstawową w Rogajnach jest podniesienie kompetencji kluczowych uczniów. Należą do nich m.in.: czytanie, pisanie czy myślenie naukowe. Dzięki wprowadzeniu innowacyjnych metod pracy nabywanie tych umiejętności może przebiegać szybciej i bardziej efektywnie. Kolejnym założeniem „Akademii sukcesu” jest rozwinięcie zdolności twórczych uczestników poprzez udział w zajęciach teatralnych, taneczno-ruchowych, informatycznych, plastycznych, muzycznych i fotograficznych. Duże znaczenie ma także rozwój kompetencji kulturowych, dlatego przewidywane są też wyjścia do kina, galerii, muzeum oraz wyjazdy edukacyjne m.in. do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
       - Pragniemy pokazać młodym uczestnikom projektu, że efektywna nauka nie musi sprowadzać się do narzuconego obowiązku, ale może być wielką przygodą, która daje ogromną satysfakcję i umożliwia lepszy start w dorosłe życie - podsumowuje Dyrektor CSE „Światowid” Antoni Czyżyk.
      

       Projekt „Akademia sukcesu. Rozwijanie kompetencji kluczowych i uzdolnień uczniów Szkoły Podstawowej w Rogajnach” ruszył 1 czerwca, a potrwa do końca sierpnia 2014 r.
       Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego
Paulina Łuczak, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama