UWAGA!

Rugby łamie bariery

 
Elbląg, Rugby łamie bariery

Od września w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu będą realizowane zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym pod hasłem „Rugby – dyscyplina przełamująca bariery”.

Zajęcia będą odbywały się na dwóch poziomach: dzieci młodsze oraz młodzież klas starszych szkoły podstawowej. Honorowy patronat nad grupą sportowców objął Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby.
       Rugby jest dyscypliną niszową i jedną z najbardziej rozwijających, a jej metodycznym wprowadzeniem jest Rugby Tag. Dyscyplina ta kształtuje i doskonali sprawności psychomotoryczne, uczy podstaw społecznych, buduje wolę walki, wytrwałość, wewnętrzną dyscyplinę jak również wdraża do współpracy w grupie. Rugby Tag jest grą bezinwazyjną i bezkontaktową. W trakcie gry jest zakaz używania siły i ataku fizycznego na zawodnika.
       Trenerzy grupy liczą, że inicjatywa zostanie pozytywnie odebrana w środowisku szkolnym, zaangażuje rodziców i opiekunów oraz pozwoli na promocję Rugby Tag wśród młodszych dzieci środowiska lokalnego, a swoim zawodnikom życzą wytrwałości i sukcesów sportowych.
      
M.Oleksiak, E.Deja, A.Wójtowicz, P.Niemczuk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama