UWAGA!

----

Rusza "Autochodzik"

 Elbląg, Autochodzik to edukacyjny program, dzięki któremu dzieci uczą się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Autochodzik to edukacyjny program, dzięki któremu dzieci uczą się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym (fot. arch. WS)

23 kwietnia w CSE Światowid odbędzie się inauguracja programu edukacyjnego dla przedszkolaków "Autochodzik". W programie weźmie udział 12 placówek z terenu miasta i okolic.

Głównym założeniem Przedszkolnego Programu Edukacji Komunikacyjnej „Autochodzik” jest nauka poprzez zabawę, podczas której dzieci nabędą umiejętność samodzielnego i bezpiecznego udziału w ruchu drogowym. Ważne jest również kształtowanie pożądanych nawyków, tj. zapinanie pasów, używanie odblasków, znajomość znaków i podstawowych zasad ruchu drogowego itp. które będą procentować u dzieci jako przyszłych rowerzystów, motorowerzystów i kierowców.
       Deklaracje udziału w programie złożyły 33 palcówki z Elbląga i powiatu elbląskiego. Zakwalifikowanych zostało 12 przedszkoli: nr 4, 8, 24, 26 i 33 z Elbląga, Przedszkola z Gronowa Elbląskiego i Tolkmicka, Szkoły Podstawowe w Żurawcu, Zwierznie, Gronowie Górnym, Milejewie oraz Zespół Szkół w Rychlikach. O ilości placówek zadecydowały finanse. To dzięki władzom Elbląga, gminom: Tolkmicko, Elbląg, Milejewo, Markusy, WORD Elbląg oraz sponsorowi Alstom Polska udało się zakupić 12 zestawów.
       12 kwietnia w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu odbyło się szkolenie nauczycieli z zakresu wdrażania programu Autochodzik oraz specyfiki wychowania komunikacyjnego w przedszkolu.
       Mamy nadzieję, że program będzie cieszył się taką sławą wśród przedszkolaków i ich rodziców, że w przyszłym roku uda nam się pozyskać więcej chętnych do sfinansowania programu i ruszymy z kolejną edycją.
      
Izabela Nowaczyk, WORD w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama