UWAGA!

Rusza przetarg na remont muszli koncertowej

 Elbląg, Rusza przetarg na remont muszli koncertowej
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Za remontem muszli koncertowej w budżecie obywatelskim zagłosowało w ubiegłym roku blisko pięć tysięcy mieszkańców. Obiekt wreszcie się go doczeka, ratusz właśnie ogłosił przetarg na wykonawcę prac.

Autorami wniosku w budżecie obywatelskim na temat remontu muszli koncertowej są Kamil Zimnicki i Mariusz Walendowski. To była kolejna próba mieszkańców, by do tej inwestycji doszło, tym razem udana. W głosowaniu na inicjatywę ogólnomiejską muszla zgromadziła 4971 głosów i została niekwestionowanym zwycięzcą budżetu obywatelskiego. Urzędnicy wycenili koszty remontu za 600 tys. złotych.

Ile remont będzie ostatecznie kosztował, przekonamy się już niebawem, bo dzisiaj władze miasta ogłosiły przetarg, w którym szukają wykonawcy prac. A do zrobienia jest sporo: wykonanie stalowej podkonstrukcji muszli, wymiana i wzmocnienie elementów konstrukcji drewnianej, renowacja ścian zewnętrznych, sklepienia muszli, stolarki drzwiowej i okiennej, izolacja piwnicy, remont cokołu, naprawa posadzek, betonowego gzymsu i wymiana poszycia dachu. Ponadto wykonawca musi zagospodarować teren wokół muszli i wykonać tablicę informacyjną o sfinansowaniu prac z budżetu obywatelskiego.

Zainteresowane firmy mogą zgłaszać swoje oferty do ratusza do 24 sierpnia. Komisja przetargowa będzie brała pod uwagę nie tylko cenę (60 procent oceny), ale także doświadczenie firmy (40 procent). Ma to szczególne znaczenie przy tym obiekcie, który od 1995 roku jest wpisany do rejestru zabytków. Z kolei Park Bażantarnia wraz z bryłą restauracji Myśliwska i otoczeniem jest wpisany do rejestru zabytków jako dobro kultury.

Inwestycja ma być gotowa w ciągu czterech miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

 

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama