UWAGA!

Ruszył wyścig po 500 plus

 Elbląg, Około godz. 10 w Departamencie Świadczeń Rodzinnych w kolejce czekało około 30 osób
Około godz. 10 w Departamencie Świadczeń Rodzinnych w kolejce czekało około 30 osób (fot. Michał Skroboszewski)

Około pół godziny trzeba było odstać dzisiaj rano w kolejce, by złożyć wniosek o dodatek „500 plus” w Departamencie Świadczeń Rodzinnych przy ul. Jaśminowej. Tymczasem w ratuszu, gdzie urzędnicy również przyjmują wnioski, panowały pustki...

Departament Świadczeń Rodzinnych przy ul. Jaśminowej. Piątek, około godz. 10. W kolejce na sali obsługi mieszkańców czeka około 30 osób. Dominują matki, ale jest też kilku mężczyzn. - Czekam ponad pół godziny - mówi pani Aneta, mieszkanka Elbląga.
       - Za długa ta kolejka, ja jednak złożę przez internet - dodaje pan Andrzej, którego spotkaliśmy przed Departamentem Świadczeń Rodzinnych.
       W kolejce czekają osoby, które składają wniosek. Druki można bez problemu pobrać w uruchomionych przez urzędników punktach informacyjnych, znajdujących się przy wejściu. Tam też można uzyskać odpowiedzi na nurtujące mieszkańców pytania w sprawie
       - Najwięcej problemów sprawia kwestia określenia dochodu, przy ubieganiu się o świadczenie na pierwsze dziecko - informuje pracownik Departamentu Świadczeń Rodzinnych. - Częstym błędem jest też pomijanie niektórych rubryk, ale to prostujemy na miejscu.
       Kolejek nie ma w drugim punkcie obsługi programu 500 plus – w Urzędzie Miejskim przy ul. Łączności. Do godziny 8 wnioski złożyło zaledwie kilka osób. - Wydawało mi się, że 1 kwietnia nie będzie kolejek, ludzie mają trzy miesiące, to zdążą złożyć wniosek, dlatego tu przyszłam – mówi pani Małgorzata, którą spotykamy w ratuszu.
       - Wniosek jest łatwy do wypełnienia, nic trudnego. Potrzebowałam tylko dowód osobisty – dodaje pani Anna, kolejna z mieszkanek Elbląga.
       Przypomnijmy. Wnioski z programu 500 plus można składać w Urzędzie Miasta (ul. Łączności 1) od godz. 7.30 do 17 lub w Departamencie Świadczeń Społecznych (ul. Jaśminowa 11) w godzinach pracy. Departamentu. Osoby, które złożą wnioski do 30 czerwca, otrzymają świadczenie z wyrównaniem od 1 kwietnia. Łatwiej, szybciej i bez stresu można złożyć wnioski za pośrednictwem platform internetowych, np. przez ZUS czy strony banków.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama