UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ruszyła druga edycja OWIES

Elbląg, Ruszyła druga edycja OWIES

Promocja ekonomii społecznej oraz dobrych praktyk w tej dziedzinie, szkolenia i doradztwo dla organizacji pozarządowych oraz osób bezrobotnych, które chcą podjąć pracę w ramach spółdzielni socjalnych – to tylko niektóre powody, dla których ruszyła druga edycja projektu „OWIES – Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu”.

Od 1 marca Ośrodek Wpierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej kontynuuje działania na rzecz promocji ekonomii społecznej w naszym regionie. Szkolimy i doradzamy m.in. w zakresie zakładania, prowadzania i zarządzania przedsiębiorstwem społecznym, wspieramy w rozwoju spółdzielnie socjalne i organizacje pozarządowe chcące prowadzić odpłatną działalność statutową lub działalność gospodarczą, pomagamy osobom bezrobotnym wrócić na rynek pracy.
       Dla osób zainteresowanych do dyspozycji jest Infopunkt – miejsce, w którym otrzymać mogą informacje dotyczące ekonomii społecznej, źródeł finansowania, danych adresowych podmiotów ekonomii społecznej. Infopunkt Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-13, mail: j.kenska@eswip.pl, tel. 55 236 27 16.
       W ramach projektu prowadzimy również Regionalną Szkołę Liderów Ekonomii, która przeszkoli szesnastu liderów, oraz Bibliotekę Ekonomii Społecznej, w której zgromadziliśmy wiele publikacji dotyczących zagadnienia ekonomii społecznej, poradniki zawierające praktyczne informacje, a także publikacje promujące dobre praktyki. Z zasobów Biblioteki skorzystać można codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.
       Projekt jest realizowany we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu. Do zadań partnera należy przeprowadzenie badań, które pozwolą na określenie stanu ekonomii społecznej i wiedzy na jej temat w naszym regionie. Dzięki temu powstanie raport, który umieszczony zostanie w publikacji wydanej w ramach projektu. Wyniki badań zostaną również ogłoszone podczas Warmińsko-Mazurskich Targów Ekonomii Społecznej.
       Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej prowadzi Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Do skorzystania z oferty stowarzyszenie zachęca szczególnie osoby bądź organizacje zainteresowane z regionu elbląskiego, ostródzkiego, braniewskiego i iławskiego. Więcej informacji na www.owies.org.pl.
      
      
      
Joanna Keńska, OWIES
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama