UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ruszyły „Barwy Wolontariatu”

Elbląg, Statuetka - nagroda dla laureatów konkursu
Statuetka - nagroda dla laureatów konkursu

Wolontariusz to osoba, która chętnie pomaga innym, bezinteresownie poświęca swój czas, nie tylko na rzecz organizacji pozarządowych, ale także osobom potrzebującym pomocy. W pracy wolontarystycznej może wykorzystywać swoje umiejętności i wiedzę - tak swoich wolontariuszy definiuje Fundacja Elbląg.

U nas wolontariusz może m.in. uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach, nawiązać nowe znajomości, zdobywać wiedzę, umiejętności i doświadczenie oraz poznać środowisko osób z niepełnosprawnością intelektualną – opisuje swojego wolontariusza Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Elblągu.
       Nasz wolontariusz powinien być m.in. obdarzony wyobraźnią i umiejętnością słuchania innych, empatyczny, wytrwały, spostrzegawczy w obserwacji dziecka, stanowczy, tolerancyjny, chętny do pogłębiania wiedzy, współpracy i systematyczny. – te cechy obrazują wolontariusza Elbląskiego Stowarzyszenia na Rzecz Integracji „Jestem tu”.
      
       Wolontariuszem może być każdy bez względu na wiek, wykształcenie, status materialny, jednak oferta pracy wolontarystycznej będzie adekwatna do zainteresowań, wykształcenia i umiejętności wolontariusza – dodaje Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu..
       Każda organizacja, instytucja publiczna czy osoba prywatna korzystająca z bezcennej pracy wolontariuszy, ma różne oczekiwania wobec nich. Nieoceniona jest praca osób, które dobrowolnie i bezinteresownie chcą nieść pomoc innym. Okazją do uhonorowania ich aktywności i zaangażowania jest konkurs pn. „Barwy Wolontariatu”, do udziału w którym zaprasza Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu. Konkurs ma już swoją jedenastą edycję. Jego organizatorom zależy na tym, by pokazać wielobarwność działań społecznych i aktywność wolontariuszy, którzy obecni są niemalże we wszystkich sferach życia społecznego.
      
       Ponadto, w tym szczególnym roku – Europejskim Roku Wolontariatu, Centra Wolontariatu przygotowały nowy konkurs pn. „Organizacja przyjazna wolontariuszom”, który ogłoszony został po raz pierwszy. Ma na celu wyróżnienie i promowanie pozytywnych przykładów organizacji i instytucji, które na co dzień nie tylko korzystają ze wsparcia wolontariuszy, lecz również m.in. tworzą dla nich przyjazne środowisko pracy, dbają o ich rozwój, a także wspierają w codziennych aktywnościach. Takim placówkom organizatorzy przyznają certyfikat: „Organizacji przyjaznej wolontariuszom”.
      
       Termin nasyłania zgłoszeń w obydwu konkursach upływa 9 września 2011 (liczy się data wpływu do organizatora). Zgłoszenia wolontariuszy i organizacji z województwa warmińsko-mazurskiego przyjmuje Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu (ul. Stefczyka 7/8, I piętro pokój nr 15; tel./fax 55 235 18 85; e-mail: elblag@wolontariat.org.pl).
       Rozstrzygnięcie obu konkursów nastąpi podczas Gali Wolontariatu, która odbędzie się w grudniu.
       Regulaminy konkursów oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.
      
Małgorzata Prokopowicz, Centrum Organizacji Pozarządowych
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama