UWAGA!

Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową

 Elbląg, Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową

W nocy z 18 na 19 marca rozpocznie się Elbląska Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku uczestnicy mają do wyboru dwie trasy: Elbląg-Frombork i Elbląg-Zielonka Pasłęcka. Trwają zapisy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to projekt krakowskiej Męskiej Strony Rzeczywistości, współorganizowany przez Stowarzyszenie Wiosna i jego pomysłodawcę ks. Jacka Stryczka. Pierwsza edycja EDK odbyła się w 2009 r., na 44-kilometrowej trasie z krakowskiego Podgórza do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dziś jest to trasa nosząca imię św. Benedykta. W ubiegłym roku wydarzenie odbyło się w 63 rejonach w Polsce i również w szkockim Glasgow, brytyjskich Stroke on Trent i Blackburn-Halifax oraz w szwajcarskim Zurychu.
       To propozycja dla ludzi, którzy są aktywni i ciągle stawiają sobie nowe wyzwania. Którzy lubią przekraczać siebie i szukają Boga również poza murami kościoła. Zmagania z bólem, zmęczeniem i trudem nocy sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni. Wyzwanie to stanowi nietypową formę rozważania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej podczas nocnego marszu do wybranego sanktuarium. W tegorocznej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w całej Polsce powstało ok. 115 rejonów. Organizatorzy szacują, że w tym roku liczba uczestników sięgnie 20 tysięcy. Do wyboru są 123 trasy rozmieszczone w 63 miastach na obszarze trzech państw.
      
       Elbląskie drogi
       W tym roku elblążanie mają do wyboru dwie trasy: Elbląg - Frombork (40 km) i Elbląg - Zielonka Pasłęcka (42 km). Zgłaszać się można przez stronę www.edk.org.pl.
       Koordynatorem w naszym mieście jest Katarzyna Borejko. Szczegółowe informacje można też znaleźć na fejsbukowym profilu akcji. https://www.facebook.com/ELBLAG.EDK
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama