UWAGA!

Rządowy Program na Rzecz Społeczności Romskiej po raz dziesiąty

Rok 2013 to ostatni rok realizacji rządowego Programu na Rzecz Społeczności Romskiej w Polsce. W tym roku na jego realizację minister administracji i cyfryzacji przeznaczył dla województwa warmińsko - mazurskiego 300 tys. zł. Dodatkowe 46 tys. zł przeznaczono na wyprawki szkolne dla romskich dzieci.

Województwo warmińsko-mazurskie uczestniczy w nim od początku, to jest od 2004 r.
       Pieniądze na realizację programu poprzez budżet wojewody trafią do Olsztyna, Ostródy, Elbląga, Ełku i Nowego Miasta Lubawskiego, to jest do miast, w których mieszka najwięcej Romów.
       Pozwolą one na remont kolejnych mieszkań, zorganizowanie badań lekarskich w ramach tzw. „Białej Niedzieli”, dofinansowanie rodzinnych świetlic romskich, które w poprzednich latach utworzono w Olsztynie, Elblągu, Nowym Mieście Lubawskim i w Ostródzie.
       Dofinansowana zostanie również działalność szkolnej świetlicy w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ełku, prowadzonej przez Ełckie Stowarzyszenie Romów „Dżi Romano”. Jeden z ciekawszych projektów dotyczy pracy wolontariuszy – animatorów ulicznych społeczności romskiej w Ełku. Ponadto w ramach śroprzyznanych dków zorganizowane zostaną wycieczki i kolonie dla romskich dzieci.
       Program ten – przypomnijmy – finansowany jest z rezerwy budżetu państwa, a za jego realizację na terenie województwa odpowiada wojewoda.
      
Edyta Wrotek, rzecznik prasowy Wojewody, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama