UWAGA!

Są pieniądze na spółdzielnie socjalne

Spółdzielnia socjalna jest zrzeszeniem od 5 do 50 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (np. osoby bezrobotne, niepełnosprawne), które w oparciu o swoją pracę prowadzą wspólne przedsiębiorstwo. Daje im to możliwość powrotu lub wejścia na rynek pracy, a także szansę na samodzielność. W zakładaniu spółdzielni pomaga partnerski projekt ERKON-u i ESWIP-u.

Do udziału w projekcie „Działam więc jestem!” mogą zgłaszać się grupy inicjatywne, jak również pojedyncze osoby zainteresowane założeniem spółdzielni socjalnej. W ramach projektu uczestnicy skorzystają ze szkoleń (m.in. z zakładania i funkcjonowania spółdzielni socjalnej, prowadzenia księgowości spółdzielni socjalnej, reklamy, biznes planu), będą mieli okazję zobaczyć funkcjonujące już przedsiębiorstwa społeczne oraz skorzystać ze wsparcia specjalistów przy tworzeniu wniosków o dotację. Dziesięć osób otrzyma dofinansowanie na kwotę do 20.000 zł na uruchomienie spółdzielni socjalnej.
       Regulamin projektu dostępny jest na stronie www.erkon.elblag.com.pl w zakładce Realizowane projekty: Działam więc jestem. Wszelkich informacji dotyczących spółdzielni socjalnych udziela Katarzyna Ciszewska-Wojtas pod numerem telefonu 55 236 27 16, e-mail: k.ciszewska@eswip.pl
       Projekt „Działam więc jestem!” realizowany jest przez Elbląską Radę Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych oraz Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, w ramach umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Olsztynie. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
      
Katarzyna Ciszewska-Wojtas, ESWIP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • zmieńcie tytuł na: "nasza kasa dla znajomych"
 • Socjalizm polega na tym, że zamiast likwidować przyczyny problemów, zakłada się instytucje i zatrudnia urzędników którzy trwonią pieniądze podatników. Jak oglądam TV, to się zastanawiam ile pieniędzy unia wydaje na reklamy tych wszystkich projektów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Krystus(2010-09-13)
 • Kiedyś / niedlugo / te bezsensownie wydawane unijne pieniadze się skonczą, i pozostanie po nich nic, tylko forsa w kieszeni cwaniaków
Reklama