UWAGA!

Są pieniądze

Osoby niepełnosprawne mogą starać się o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego, wózków inwalidzkich lub oprzyrządowania do samochodu. Ruszyły bowiem programy "Komputer dla Homera" i "Pegaz".

"Komputer dla Homera" to program dla osób niewidomych i niedowidzących. Dzięki wsparciu finansowemu mogą one zakupić sprzęt elektroniczny oraz oprogramowanie umożliwiające ich rehabilitację społeczną i zawodową.
     Natomiast "Pegaz" oferuje pomoc finansową w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu osobowego, zakupie sprzętu komputerowego dla osób ze znacznym niedowładem lub amputacją kończyn górnych, zakupie sprzętu komputerowego dla uczących się dzieci i młodzieży do lat 26 oraz zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.
     Oba programy są finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
     Osoby, które chcą skorzystać z tej pomocy, mogą pobierać druki wniosków w Biurze Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Kosynierów Gdyńskich 42, tel. 239-30-20. Wypełnione wnioski należy złożyć w Oddziale PFRON w Olsztynie, ul. Kopernika 46 A do 30 kwietnia.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • druki wraz z pomocą w wypełnieniu oraz potwierdzeniem dokumentów za zgodność z oryginałem są też w Elbląskiej radzie Konsultacyjnej osób Niepełnosprawnych przy ul. 12 lutego 5a/zabytkowy budynek z czerwonej cegły/ tel.2326935 + porady nt. sprzętu.
Reklama