UWAGA!

Samochód, a profilaktyka

 
Samochód, a profilaktyka

Kierowca z prawdziwego zdarzenia traktuje swoje auto z dużym naciskiem na ewentualności. Profilaktyczne doglądanie pojazdu jest porównywalne do profilaktyki własnego zdrowia. Jeśli w czas będziemy wymieniać płyny, oleje lub części nie będziemy narażeni na poważne usterki czy awarie. Dobrym przykładem na to okazuje się fakt, iż kierowca który wymienia szwankującą część w odpowiednim czasie zapobiega awarii szeregu innych.

Z kolei ten, który użytkuje swoje auto mimo wyraźnych oznak, że jakaś część się psuje prędzej czy później musi ponieść wysokie koszta naprawy samochodu. Podobnie jest ze zdrowiem. Biorąc ten fakt pod uwagę, warto mieć sprawdzone miejsce, gdzie w atrakcyjnych cenach nabędziemy części samochodowe. Według wielu kierowców czesci-samochodowe-online.pl to miejsce, gdzie szybko i profesjonalnie zaopatrzymy się w to co nam potrzebne. Profesjonalizm firmy i zaufanie klientów, to podstawa. W związku z powyższym warto od razu udać się do sprawdzonych sprzedawców. Oczywiście doglądanie auta nie musi kończyć się zakupem części. Jak zostało wcześniej wspomniane warto to robić dla zasady, czyli uniknięcia dużych wydatków finansowych w przyszłości. Składa się na to również kontrola oleju, płynu w chłodnicy, płynu w spryskiwaczach, a także opon w zależności od sezonu. Wyjątkiem może być użytkowanie ogumienia całorocznego, aczkolwiek trzeba pamiętać, iż raz kupione nie jest wieczne, a wymiana zależna jest od ich zużycia. Dlatego w tej kwestii również zaleca się kontrole stanu opon.
      
       Rodzaje opon, a preferencje

       Na rynku mamy trzy rodzaje opon. Mowa tutaj o letnich, zimowych i całorocznych. W zależności od właściciela auta preferencje są różnorakie. Jedni wolą jeździć cały rok na tych samych i nie widzą w tym nic złego. Z kolei drudzy przestrzegają zasady, która jest obowiązkowa w kilku innych krajach, czyli wymiany sezonowej na opony letnie lub zimowe. Skąd taka różnica poglądów w tym temacie. Otóż w większości przypadków jest to pewnego rodzaju przyzwyczajenie. W innym razie kierowca może mieć własne poglądy na temat wytrzymałości, tudzież komfortu jazdy na ogumieniu całorocznym i poszczególnym sezonowym. Prawdą jest jednak to, że nie ma żadnych specjalnych przesłanek, aby komuś na siłę odradzać jedną lub drugą możliwość. Wszystkie ważne informacje bez problemu znajdziemy w sieci, aczkolwiek trzeba nadmienić, że produkcja wszystkich z wymienionych opon ma na celu bezpieczeństwo użytkowania samochodu, dlatego też mieszanki gum posiadają zupełnie inne właściwości. Skład się różni, więc mylnym byłoby myśleć, że użytkując ogumienie całoroczne narażamy się na niebezpieczeństwo. Niebezpieczne może być nieprzestrzeganie zasad, czyli użytkowanie zużytych opon całorocznych, tudzież jeżdżenie na zimówkach latem i odwrotnie.
      
       Auto, to nie wieczna skarbonka
       Niektórzy mają powiedzenie, że samochód to wieczna skarbonka. Najczęściej są to osoby, które zakupiły felerne auto, które z racji wcześniejszego użytkowania bez profilaktycznego doglądania zaczęło się zwyczajnie domagać napraw. Takie przypadki się zdarzają, ale nie oznacza to, że samochód to inwestycja, w którą cały czas trzeba inwestować. Jeśli pojazd sprawuje się dobrze wystarczy przestrzegać wcześniej wspominanej profilaktyki. Przeglądy w stacji kontroli pojazdów są obowiązkowe, ale to my przez cały rok zanim tam trafimy użytkujemy pojazd i znamy go lepiej niż ktokolwiek inny. Każdy sygnał, iż coś się dzieje nie tak jak powinno powinien być przez nas sprawdzony. Absolutnie nie wolno bagatelizować, aby nie ponieść jeszcze większych kosztów. Jeśli nasze podejście będzie właśnie takie, nie będzie powodu do narzekań, że naprawa kosztowała pół wypłaty. Co prawda rocznik samochodu wraz z przebiegiem ma znaczenie. Ale jeśli poprzedni właściciel lub my sami, jeśli byliśmy od początku pierwszymi właścicielami dbaliśmy o wymianę części i nie tylko w odniesieniu do przejechanych kilometrów itp. stare auto wcale nie musi charakteryzować się awariami czy nawet usterkami. Takich starych, ale zupełnie bezawaryjnych samochodów jest wiele na polskich drogach.
      
                                                                              ---- artykuł sponsorowany -----
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie