UWAGA!

Samorządy mają głos, czyli wybory w SP nr 14

 
Elbląg, Samorządy mają głos, czyli wybory w SP nr 14
fot. nadesłana

Po raz drugi Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu włączyła się w ogólnopolską akcję "Samorządy mają głos" organizowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Celem akcji jest wsparcie szkół w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych (powszechnych, równych, bezpośrednich, tajnych, większościowych) wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego. Wybory miały miejsce w środę, 30 września. Odbywały się tak, jak prawdziwe polityczne wybory w naszym kraju. Lokal wyborczy znajdował się w stołówce szkolnej. Wyborcy pobierali karty do głosowania, które po wypełnieniu na specjalnie przygotowanych trzech stanowiskach do głosowania (gwarancja tajności) wrzucali do urny.
       Frekwencja wyniosła 94,93 %. Po wyborach komisja podliczyła głosy. Znamy już nowy samorząd. Przewodniczącą SU znaczną większością głosów została wybrana uczennica kl. VI b Patrycja Marguardt, a jej zastępcami zostali: Kacper Gembal (kl. VI c) i Anna Bogusławska (kl. V b).
       Dzień wyborów był w szkole świętem demokracji. Uczniowie mieli możliwość rozwijania umiejętności związanych z samorządnością. Koordynatorkami akcji były: Marzena Oganowska i Beata Mazurowska. Wszystkim uczestnikom i uczestniczkom wyborów, nowym władzom samorządu życzymy realizacji przedwyborczych obietnic.
      
Beata Mazurowska, rzecznik prasowy SP nr 14 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama