UWAGA!

Ściąga dla seniorów

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wydał Miejski Informator dla Seniorów. Jest to zbiór potrzebnych na co dzień instytucji, ich adresów i numerów telefonów. Broszura jest bezpłatna. Elblążanie, którzy ukończyli 70 lat, dostaną ją bezpośrednio do domów.

Młodsi emeryci czy renciści mogą odebrać Informator m.in. w zespołach pracy socjalnej i Klubach Seniora.
     Miejski Informator jest bezpłatny, przy jego tworzeniu współpracował MOPS i seniorskie organizacje społeczne. Nakład wynosi 15 tysięcy egzemplarzy , w razie potrzeby planowany jest dodruk.
     - Program Zdrowie, w ramach którego powstał Informator, realizowany na rzecz najstarszych mieszkańców Elbląga, będzie rozszerzany - zapowiada Mirosława Grochalska, dyrektor elbląskiego MOPS. - Ciągle coś nowego jest do niego dopisywane. Jest dopłata do zakupu leków i do czynszów. Mamy program zamiany mieszkań, z którego korzystają starsze, schorowane lub samotne osoby. Pomagamy w remontach, organizujemy fachową opiekę domową.
     Co ważne, rodzaj wparcia jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i niekoniecznie uzależniany od sytuacji materialnej seniora. O wszystkim decydują przepisy, ale też sytuacja osoby potrzebującej.
     Wydany teraz informator to kompendium wiedzy na ten temat. Są w nim przydatne adresy i numery telefonów, nie tylko do pogotowia ratunkowego czy przychodni, ale też do placówek kulturalnych czy bibliotek.
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama