UWAGA!

Teraz ja - Sen o umowie o pracę

 
Elbląg, Sen o umowie o pracę
fot. AD

Z miesiąca na miesiąc o pracę w Elblągu jest coraz trudniej. Potencjalni pracodawcy, jeżeli już tacy się znajdą, oczekują od pracownika: niewymagania umowy o pracę, gotowości do nadgodzin oraz pracy w weekendy za podstawową stawkę.

Ponadto żąda się „nieszemrania”, gdy będziesz odstawiony/a na tydzień, bo aktualnie nie jesteś potrzebny/a, ale bądź pod telefonem w razie czego. Coś tu jest nie tak.
       Pomijając fakt, że większość ledwo „wyciąga” średnią krajową, to jeszcze samemu trzeba płacić składki na ubezpieczenie, by ewentualna wizyta u lekarza nie pochłonęła wszystkich środków. Nierzadko praktykowane jest zatrudnienie „rotacyjne”, gdzie pracownicy zmieniani są jak rękawiczki.
       Wiadomo, że świeżo przyjęty haruje za dwóch i godzi się na najgorsze warunki, a pracodawcy w to graj. „Zatrudniony” nie jest traktowany jak osoba, której należy się wynagrodzenie za wykonaną pracę, lecz jak niewolnik, który nie ma żadnych praw i przywilejów.
       Musimy sobie uświadomić, że prawo nie sprzyja przeciętnemu pracownikowi i umożliwia jego wykorzystywanie. Najprostszym przykładem jest umowa o dzieło czy zlecenie. Zrozumiałe jest, że każdy chce zarobić, ale takie traktowanie podwładnego jest co najmniej niegodziwe.
      
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 51
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.9 29 48

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jak żyć, panie prezydencie – zwrócił się chłopak na wczorajszym (poniedziałek 25.02.2013r. ) spotkaniu w Ratuszu Staromiejskim bezpośrednio do Tomasza Lewandowskiego. Bez problemu. Wystarczy zostać wiceprezydentem w Elblągu. Pensja około 12.000,00zł (słownie; dwanaście tysięcy złotych 00/100) miesięcznie Oświadczenia majątkowe ze stron BIP UM Elbląg. Około 10.000,00zł (słownie dziesięć tysięcy 00/100) miesięcznie Pani dyrektor ZBK. I już wiesz chłopcze jak żyć. Z fantazją i pogardą dla nieudaczników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  BIP UM Elbląg(2013-02-26)
 • Kazdy pracodawca to niezla zmija on chcialby darmowego pracownika a po godzinach zeby jeszcze go wykorzystac do swoich prywatnych celow. oni zeby mogli to sprzedali by swoje rodziny za kase.
 • gratuluje, nie znam już nikogo kto szuka pracy w Elblągu. W 3miesie prościej znalesć a zarobki to elbląg razy dwa. Minus to godzinny dojazd do pracy
 • Pracuję 51 godz tygodniowo. 6 dni w tygodniu. Muszę sobie z tym radzić. PS. Urlop? Jaki urlop?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zmęczony(2013-02-26)
 • W Elblagu zeby znalezc prace to musi stac sie cud praca po znajomosci dla swoich a tej kto nikt juz nie chce to wciskaja szarakom zeby nie placic za nich zdrowotnego.
 • Nic prostszego - zostań pracodawcą! Wystarczy pomysł, jakaś kasę na start da PUP i możecie żyć jak Pany, a nie tylko narzekać. Wtedy troszkę zmieni się wasz punkt widzenia, bo prowadzenie własnej firmy to praca 24h/dobę. Nikt wam nie broni - a więc zamiast narzekać tutaj - do pracy :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  3
  romekZfirmą(2013-02-26)
 • Nie jest łatwo, pracodawcom, którzy chcą uczciwie zatrudniać ludzi też, niestety też większość z nich nie przejmuje się tym, że zatrudniając kogoś bierze się za niego w jakiś sposób odpowiedzialność i ponieważ mogą w pierwszej kolejności szukać oszczędności na pracownikach, wykorzystują to po prostu, takie jest prawo. Tu nie ma sentymentów, nie masz co jeść czy gdzie mieszkać to jest tylko i wyłącznie twój problem. Nas nic i nikt nie chroni, praca niedługo będzie przywilejem nie dla każdego dostępnym, a reszta będzie się modlić o eutanazję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Aknes.ka(2013-02-26)
 • do Romka z firma to ze ktos ma firme to nie uprawnia go do wyzyskiwania i dorabiania sie na cudzej krzywdzie!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  emigrantt(2013-02-26)
 • W Elblągu należy rozwinąć usługi penitencjarne, czyli wybudować w Elblągu więzienie na 20 tysięcy skazanych. Więzienie należy wybudować na terenie pomiędzy ulicami Mazurską i Aleją Jana Pawła II. Można początkowo wykorzystać teren byłej jednostki wojskowej z jej budynkami przy ul. Mazurskiej. Za tą lokalizacją przemawiają bliskość: wysypiska śmieci, oczyszczalni ścieków, ujęć wody i elektrociepłowni. Ta inwestycja zapewni nam likwidację bezrobocia i szybki rozwój miasta. Praca będzie: państwowa z umową o pracę i pewna. Więzienie można wybudować z funduszy unijnych. m.wyborcza.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jurek M(2013-02-26)
 • W Elblągu jest taka nedza że wiekszość młodych wyjechalo albo zamierza wyjechać i tylko zostaną emeryci i ci śmieszni pseudo pracodawcy którzy bedą zatrudniać pijaków i leserów na których nie da sie zarobić !!!!!
 • Gdyby ci wszyscy ludzie pracujacy za granica przestali przysyłać rodziną na życie to dopiero by sie bagno zrobilo. ..
 • MPF Elblag :D:D:D
Reklama