UWAGA!

Seniorzy a nowoczesna technika komunikacji

 Elbląg, Seniorzy a nowoczesna technika komunikacji
fot. (arch. portEl.pl)

Jak zabezpieczyć telefon komórkowy, komputer oraz jak bezpiecznie posługiwać się Internetem. O tym wszystkim z seniorami – studentami Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych rozmawiał wczoraj nadkom. Marek Cieślak z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń elbląskiej Policji.

Spotkanie zaplanowano na lekcyjne 45 minut, ale przedłużyło się do godziny, ponieważ seniorzy mieli pytania dotyczące technicznych nowości i zabezpieczenia komputerów, tabletów oraz telefonów komórkowych.
       - W dzisiejszych czasach telefon komórkowy służy nie tylko do rozmawiania – tłumaczy nadkom. Marek Cieślak. – Przy jego pomocy możemy przeglądać strony internetowe a nawet opłacić rachunki. Tłumaczyłem w jaki sposób robić to, by było to dla nas, użytkowników bezpieczne.
       Seniorzy zainteresowali się także aplikacją, która po 3-krotnym złym wprowadzeniu kodu zabezpieczającego telefonu zrobi wprowadzającemu zdjęcie i wyśle je na skrzynkę mailową.
       Ponadto rozmawiano o różnego rodzaju oszustwach, które mogą dotknąć osoby starsze. W tym także o tzw. oszustwach na „wnuczka”. We wtorkowym spotkaniu uczestniczyło ponad 70 osób. Policja już planuje kolejne tego typu prelekcje.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama