UWAGA!

Seniorzy już ćwiczą w Ogrodzie Zdrowia

 
Elbląg, Seniorzy już ćwiczą w Ogrodzie Zdrowia
fot. Anna Dembińska

Lwy i Lwice połączyli siły, by stworzyć w Parku Traugutta siłownię na świeżym powietrzu dla elbląskich seniorów. Masażer, krzesło czy tai chi już cieszą się popularnością wśród tych, którzy chcą w bezpieczny i przyjemny sposób rozruszać mięśnie, poprawić kondycję i samopoczucie. To ich Ogród Zdrowia. Zobacz zdjęcia.

Lions Club Truso, czyli klub żeński, LC Elbląg, czyli klub męski oraz lwice z Niemiec – połączyli siły i zebrali środki na siłownię dla elbląskich seniorów. Zebrali połowę potrzebnej kwoty, resztę dołożyła centrala organizacji Lions w Stanach Zjednoczonych. W sumie za 73 tys. zł zakupiono dziewięć urządzeń do ćwiczeń, które zamontowano w Parku Traugutta. Dziś (25 października) odbyło się uroczyste otwarcie siłowni "pod chmurką".
       - Nasz, kobiecy, Lions Club istnieje od 15 lat. Przez ten czas pomagałyśmy instytucjom, szpitalom, hospicjum, udzielałyśmy również pomocy indywidualnej, głównie niepełnosprawnym dzieciom. Teraz chciałyśmy zrobić coś trwałego dla elbląskich seniorów – mówi Dorota Wcisła, Past Prezydent LC Elbląg Truso i pełnomocnik gubernatora LC ds. projektu Ogrody Zdrowia. - Stąd pomysł realizacji projektu wspólnie z elbląskim LC męskim i zaprzyjaźnionym klubem żeńskim z Niemiec.
       LC Elbląg Truso przekazał 15 tys. zł, panowie z elbląskiego LC dorzucili 11 tys. zł, a lwice z Niemiec blisko 10,5 tys. zł. Resztę udało się pozyskać z centrali klubowej w USA.
       - Centrala dofinansowuje projekty klubów, które potrafią się zintegrować – wyjaśnia Dorota Wcisła. - Musieliśmy określić grupę docelową, w tym przypadku to elbląscy seniorzy. Określić również, czemu ma służyć ta siłownia, czyli w tym przypadku rekreacji osób starszych i profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Zgromadziliśmy w sumie 73 tys. zł na to, co tu mamy, czyli na siłownię zewnętrzną Ogrody Zdrowia.
       Siłownia już cieszy się popularnością. Opiekę nad nią przejmie Uniwersytet III Wieku i Osób Starszych. Lwice chciały, by na świeżo zamontowane urządzenia "oko" miała kamera. - Samo zamontowanie kamery nic nie da bez światłowodu – zauważył obecny na uroczystości otwarcia siłowni prezydent Elbląga Jerzy Wilk. - Będę starał się ten problem techniczny rozwiązać jak najszybciej, ale to musi potrwać.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dzieci kwiatowej rozwala to w jeden wieczor
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Gosc a(2014-10-25)
 • Są bezprzewodowe sposoby przekazywania obrazu Panie Prezydencie
 • nie rozwalili placu zabaw obok, który jest z drewna to tym bardziej nie rozwalą metalowych urządzeń
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  expert(2014-10-25)
 • To świetna inicjatywa, jutro wybiorę się tam na spacer z rodziną.
 • A czemu nic nie piszecie ze był pan prezydent na otwarciu znowu panstwo wcisły rządzą. Nie ładnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Gość5(2014-10-26)
 • nie cieszy mnie nić, co "dają" masoni. nie ufam im i ich działaniom. tzn. nie wierzę w ich bezinteresowność. mamy inne struktury działaczy i "dawaczy" ( to tak potocznie) że od masonów ja będę jak najdalej. nie od wszystkich warto "brać" jeżeli wogóle warto "brać". Idea i intencja i ostateczne oczekiwania "dawaczy" są bardzo ważne. A oczy szeroko otwarte- naiważniejsze!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  5
  babula(2014-10-26)
 • Rewelacyjny pomysł. Tłumy ludzi ćwiczą i było tak miło, aż nie chciało się wracać.
 • Świetny pomysł, ludzie korzystają już od soboty. Szkoda tylko, że telewizja przyjechała dopiero na koniec uroczystości, choć oczywiście Wcisło się załapała, ciekawe, oj ciekawe. .. jest parcie tych Państwa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  ElblążaninJarek121(2014-10-27)
Reklama