UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Seniorzy na spotkaniu z ratownikiem

 
Elbląg, Seniorzy na spotkaniu z ratownikiem
fot. nadesłana

Jak zachować się, gdy zagrożone jest ludzkie życie? Jak udzielać pierwszej pomocy? To tylko niektóre zagadnienia omawiane podczas spotkania z ratownikiem medycznym, które odbyło się w ramach projektu „Bądź aktywny w każdym wieku” realizowanego przez Stowarzyszenie „Jantar” we współpracy z CSE „Światowid”.

„Bądź aktywny w każdym wieku” to projekt skierowany do osób po 50 roku życia. Jego celem jest zachęcenie osób starszych do aktywnego i zdrowego stylu życia poprzez zajęcia ruchowe (aqafitness, nordic walking, zajęcia taneczno-gimnastyczne) i spotkania ze specjalistami: psychologiem, dietetykiem i rehabilitantem.
       Jako pierwsze, w miniony czwartek (6 listopada) odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym i instruktorem Polskiej i Europejskiej Rady Resuscytacji - Claudem Mawa. W spotkaniu uczestniczyło około 30 osób. Ratownik uczył wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Omawiał także profilaktykę zwału mięśnia sercowego i udaru mózgu.
       – W wieku dojrzałym takie zagrożenie częściej występuje, dlatego warto uświadamiać seniorów, jak należy się zachować, aby pomóc sobie lub bliskim – mówi Claude Mawa.
       Uczestnicy, którymi były nie tylko osoby uczestniczące w projekcie, ale też zachęceni przez nich znajomi, zadawali pytania oparte na własnych doświadczeniach oraz uczestniczyli w zajęciach praktycznych m.in. resuscytacji na fantomie i korzystania z AED - automatycznego defibrylatora zewnętrznego.
       Po tym spotkaniu, dyrektor CSE Antoni Czyżyk, poinformował, że w najbliższym czasie placówka zakupi defibrylator AED, bo - jak mówi - „Światowid” realizuje wiele imprez masowych, stąd posiadanie takiego urządzenia da jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa uczestnikom wydarzeń kulturalnych.
      
Projekt „Bądź aktywny w każdym wieku” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama