UWAGA!

Seniorzy z UTWiON odnoszą sukcesy na scenie

 
Elbląg, Seniorzy z UTWiON odnoszą sukcesy na scenie
fot. nadesłana

W listopadzie w Warszawie odbył się XIII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Teraz My” , w którym wzięły udział dwie grupy artystyczne Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu.

Kabaret „Ale Babki” wystąpił z programem „W przychodni Przetrwania”, w którym we właściwy sobie sposób, a wiec z humorem i przymrużeniem oka, pokazał sytuacje z życia codziennego dotyczące służby zdrowia i pacjentów. Scenki z gabinetu lekarskiego i poczekalni powiązane były tematycznie z piosenkami. Spodobały się jurorom i publiczności, bo grupa zjęła 2. miejsce. Elblążanki wyprzedził tylko kabaret „Szalom” działający przy Teatrze Żydowskim w Warszawie, więc można to uznać za sukces i godną reprezentację miasta i UTWiON w Elblągu. Autorem sukcesu jest również Zbigniew Pisarkiewicz, który odpowiedzialny jest za stronę muzyczną występólw, a także autorka scenariusza i tekstów piosenek Krystyna Trudnowska.

 


       Wdzięk i elegancję zaprezentowała natomiast grupa taneczna „Fantastic” w walcu wiedeńskim zdobywając wyróżnienie na 10 grup występujących w kategorii „Taniec”. Grupa taneczna „Fantastic” uczy się tańca w ramach zajęć z muzykoterapii na UTWiON pod bacznym okiem instruktorki tańca Ewy Kalki.
      
      

Małgorzata Wieczorek, Krystyna Trudnowska, UTWiON w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama