UWAGA!

"Sezonowy" śmietnik przy Górze Chrobrego

 Elbląg, Tak wyglądała zimowa rekreacja elblążan na Górze Chrobrego w styczniu. Zdjęcie nadesłane przez Czytelnika
Tak wyglądała zimowa rekreacja elblążan na Górze Chrobrego w styczniu. Zdjęcie nadesłane przez Czytelnika

- Bardzo dużo rodzin z dziećmi korzysta obecnie z Góry Chrobrego, niestety, wiele osób rozrzuca tam śmieci - poinformował nas nasz Czytelnik. - Może pomogłoby postawienie jakiegoś pojemnika w miejscu zimowych zabaw i spacerów - zastanawia się elblążanin.

W sprawie zgłaszanego przez Czytelnika problemu zwróciliśmy się z pytaniami do Urzędu Miejskiego w Elblągu. W wyniku naszej interwencji w najbliższym czasie przy Górze Chrobrego pojawi się śmietnik.

- Obecnie uzgadniane są szczegóły, pojemnik na śmieci mógłby się pojawiać przy Górze Chrobrego okazjonalnie, sezonowo, gdy jest ona intensywniej wykorzystywana przez mieszkańców dla rekreacji - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM w Elblągu. - Omawianym terenem zarządza miasto, sprawą zajmie się Zarząd Zieleni Miejskiej - podkreśla.

Dodajmy na koniec, że brak śmietnika gdziekolwiek nie powinien być usprawiedliwieniem dla śmiecenia.

TB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Śnieg się topi, a co za tym idzie ludzi na Górze Chrobrego ubywa, a oni śmietniki stawiajaoooo, świat oszalał.
 • oni nie ustawiaja smitnik tylko uzgadniaja szczegoly jak go ustawic.
 • Ale ludu. Szok.
 • A no szok. A w zasadzie wstyd i to wielki. Oto naród, który uważa siebie za wyjątkowy i wysoce odpowiedzialny nie potrafi zachować się godnie w kwestiach zwyczajnej dbałości o swoje środowisko i generalnie miejsce życiowego bytu. Co gorsza nie potrafi tego dokonać nawet w swoim miejscu zamieszkania. Wystarczy przejść się wokół pojemników na śmieci w naszych osiedlach. I to głupie tłumaczenie, bo brak śmietników, bo firma odbiera je niewłaściwie, bo inni są winni tylko nie ja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  Śmieciuchy mieszczuchy.(2021-02-22)
 • Polacy to tacy dumni husarze, którym śmieci z tyłu zostają. Zbyt dumni by po sobie sprzątać, szlachta z Bożej łaski! Obciach i wstyd!
 • wyslac patrol niech pilnuje porzadku, ale zaraz zaraz przeciez nie od tego jest policja oni tyl; ko pilnuja noszenia masek ktorych skutecznosc jest zadna, majtki czesciej zmieniam
 • zobaczcie zawsze chłopi pańszczyźniani kradli niszczyli, kto budował kulturę i dbał o swoje otoczenie, chłopi czy elita? to znak kto tu mieszka i czyi potomkowie :)taka ironia i zarys naszego społeczeństwa. słoma z butów wychodzi niestety. haha dziady z dziada pradziada. słoma z butów wyjdzie. tam gdzie dziad twój się urodził twe miejsce. ; )
 • jeżdząc na zachód wiele razyy widzieliśmy kto syf zostawiał. nasi i sąsiedzi zza wschodniej granicy. niestety z tego słyniemy. czas to zmienić chyba. dbajcie o swoje otoczenie do europy chcecie, a słomiane buty nosicie. elbląg to jego mieszkańcy nie ważne czy dziadkowie i ojcowie z wiochy pochadzą. ważne to co teraz.
 • A ja mam majtochy w kropki i se czasem prasuje w kanta co by było se piknie
 • elblag to sposób myślenia, bądzmy mądrzy i fajni dla siebie stanowimy społeczność. zmadrzeć pora. dla naszych dzieci.
 • Emblongi
 • Uważam, że niezależny ekspert z pis winien przeprowadzić działania edukujące i proekologiczne z rodzinami z dziećmi na łamach lokalnej prasy i telewizji. To z pewnością podniosło by rangę atrakcji naszego miasta jaką jest Góra Chrobrego.
Reklama