UWAGA!

Siatkówka na siedząco w "dziewiątce"

 
Elbląg, Siatkówka na siedząco w "dziewiątce"
fot. nadesłana

17 września w Gimnazjum nr 9 mieliśmy przyjemność gościć Sven'a Ritter'a. Zaproszony gość obecnie jest członkiem jury w Światowej oraz Europejskiej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych.

Piłka siatkowa jest wspaniałym sportem drużynowym, który przynosi wiele korzyści w naszym życiu. Nie tylko oddziałuje na cały organizm, ale powoduje, że jesteśmy zdrowsi, lepiej wyglądamy, poprawia się nasze samopoczucie a co za tym idzie dostrzegamy radość ze zdrowej rywalizacji, wspólnej zabawie i tworzeniu zgranego zespołu. Dzięki temu na pewno czujemy się lepiej. Siatkówka należy również do dyscyplin, w której ważna jest nie tylko sama rywalizacja ale przede wszystkim współpraca z drużyną. Szczególną formą piłki siatkowej jest siatkówka na siedząco przystosowana specjalnie dla osób z różnymi dysfunkcjami układu ruchowego. Jest to doskonała opcja dla tych, dla których sport jest bardzo ważną częścią życia.
       17 września w Gimnazjum nr 9 mieliśmy przyjemność gościć Sven'a Ritter'a. Zaproszony gość, o bogatej historii sportowej - wystarczy wspomnieć o tym, że trenował kobiecą reprezentację Niemiec w piłce siatkowej na siedząco w latach 2006-2012 - obecnie jest członkiem jury w Światowej oraz Europejskiej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych. Spotkał się on z uczniami naszego Gimnazjum nie tylko by podyskutować, ale w sposób jasny i radosny przełożył również teorię i ducha sportowego w praktykę. Dziewczęta z klasy 2 E pod opieką Pauliny Pfeiffer miały możliwość na lekcjach z wychowania fizycznego uczestniczyć w specjalistycznym treningu prowadzonym właśnie przez Sven'a. Celem było pokazanie uczennicom, jak wbrew pozorom i ocenie wielu, ten rodzaj siatkówki jest ciężki w wykonaniu i rywalizacji sportowej. Największą trudnością okazał się element samego poruszania się, który wymaga od sportowca włożenia ogromnej pracy i zaangażowania. Jednakże po wielu ćwiczeniach przygotowujących do gry właściwej, dziewczynki doskonale wykorzystały poznane elementy w praktyce.
      
      
Gimnazjum nr 9
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama

To się czyta

To się komentuje