UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sięgnij po stypendium!

2007-08-01
Aktualizowany 2007-09-03 10:19

Jesteś uczniem szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej? A może studentem? Masz wysokie osiągnięcia w nauce? Potrzebujesz wsparcia finansowego? Tylko do 6 września Fundacja Elbląg czeka na Twój wniosek o stypendium!

6 września br. upływa termin, do którego można składać wnioski o stypendium w ramach programów stypendialnych: „Szansa”, „Słonik” i „Agrafka”. Wypełnione formularze należy składać w biurze Fundacji Elbląg.
     Program stypendialny „Słonik” skierowany jest do dzieci niepełnosprawnych, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów szkół wyższych do 28 roku życia, będących w trudnej sytuacji materialnej, a jednocześnie będących stałymi mieszkańcami Elbląga oraz powiatu elbląskiego ziemskiego. Stypendium przyznawane jest na okres roku szkolnego 2007/2008 (przez 10 miesięcy). Łączna pula środków przeznaczona na stypendia wynosi 30 000 zł. Środki pochodzą z kapitału żelaznego Funduszu Dzieci Niepełnosprawnych „Słonik”, ze zbiórek przeprowadzonych w Centrum Handlowym „Ogrody”, dotacji udzielonej przez Fundację im. Stefana Batorego oraz z wpłat z tytułu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Celem programu stypendialnego „Słonik” jest wspomaganie niepełnosprawnych dzieci, uczniów i studentów - mieszkańców Elbląga oraz powiatu elbląskiego ziemskiego - w zdobywaniu wykształcenia pozwalającego im na aktywne życie zawodowe i społeczne.
     Program stypendialny „Szansa” skierowany jest do uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i policealnych oraz studentów szkół wyższych, będących w trudnej sytuacji materialnej, pochodzących z rodzin niewydolnych społecznie, osiągających szczególnie wysokie wyniki nauczania lub wybitnie uzdolnionych w wybranym kierunku, będących jednocześnie stałymi mieszkańcami Elbląga lub powiatu ziemskiego elbląskiego.
     Stypendium przyznawane jest na okres jednego roku szkolnego tj. przez 10 miesięcy. Łączna pula środków przeznaczona na stypendia wynosi 47 000 zł. Stypendia będą przyznawane w wysokościach: 80 zł dla uczniów gimnazjów, 130 zł dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, 150 zł dla uczniów szkół policealnych, 200 zł dla studentów. Komisja może przyznać także stypendia jednorazowe, okolicznościowe. Stypendia finansowane są ze środków: Urzędu Miejskiego w Elblągu, Fundacji Stefana Batorego, darczyńców indywidualnych, z wpłat z tytułu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych oraz z wpływów z kapitału żelaznego.
     Celem programu stypendialnego „Szansa” jest wspieranie dzieci i młodzieży wybitnie uzdolnionej, a także wzmacnianie więzi społecznych uczniów i studentów z Elblągiem i Ziemią Elbląską.
     Złożenie wniosku do programu „Słonik” wyklucza możliwość złożenia wniosku do Programu Stypendialnego „Szansa”. Warunkiem ubiegania się o stypendium w ramach programu stypendialnego „Szansa” i „Słonik” jest złożenie w biurze Fundacji Elbląg prawidłowo wypełnionego, zgodnego z regulaminem i kompletnego wniosku o udzielenie stypendium, drogą pocztową lub osobiście. Lista stypendystów zostanie ogłoszona do 20 września 2007 r. w biurze Fundacji oraz na stronie internetowej. Dodatkowo informacja o przyznanych stypendiach w ramach programu „Szansa” przekazana zostanie szkołom i uczelniom, w których stypendyści pobierają naukę.
     Program „Agrafka” adresowany jest do wybitnie utalentowanej młodzieży, przede wszystkim gimnazjalnej i licealnej. Kandydatów nominują przedstawiciele funduszy lokalnych. Dokonując wyboru, Komisja Stypendialna Programu Agrafka kieruje się osiągnięciami nominowanego oraz jego sytuacją materialną. Stypendium na rok szkolny 2007/2008 wynosić będzie 200-350 zł miesięcznie (przez okres 10 m-cy). Do wzięcia udziału w programie zaprasza Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacja Agory oraz Fundusz Stypendialny Rodziny Wróblewskich.
     
     Wnioski do programów stypendialnych „Słonik”, „Szansa” oraz „Agrafka”, a także regulaminy programów dostępne są na stronie Fundacji (www.fundacja.elblag.pl) w dziale >>Programy stypendialne<<. Odpowiedzi na pytania można uzyskać również pod numerem telefonu 055 236 98 88.
     Wypełnione formularze wniosków należy składać do 6 września 2007 r. w biurze Fundacji Elbląg, przy ul. Związku Jaszczurczego 17, w godz. 8-16.
Jola Prokopowicz - Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama