UWAGA!

Skorzystaj z bezpłatnych porad

 
Elbląg, Specjaliści udzielają porad bezpłatnie
Specjaliści udzielają porad bezpłatnie (fot. Anna Dembińska)

Jesteś w trudnej sytuacji życiowej? Możesz skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów, którzy dyżurują w Elbląskim Stowarzyszeniu Organizatorów Pomocy Społecznej. Wystarczy odwiedzić siedzibę stowarzyszenia przy ul. Czerwonego Krzyża 2.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej Elbląskie Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej od 19 lat prowadzi bezpłatne poradnictwo prawne i psychologiczne dla mieszkańców Elbląga i okolic. Porady świadczone są bezpłatnie w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Czerwonego Krzyża 2 w Elblągu.
       Adresatami pomocy są osoby w sytuacji kryzysowej. Porady prawne obejmują pomoc w interpretacji przepisów, poinformowanie o obowiązującym stanie prawnym, wskazanie sposobu rozwiązania problemu prawnego oraz udzielenie pomocy w sporządzeniu projektu pisma we wszystkich dziedzinach prawa z wyjątkiem spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zgłaszane problemy najczęściej dotyczą spraw spadkowych, alimentacyjnych i rozwodowych. Prawnicy – wolontariusze udzielający bezpłatnych porad prawnych niejednokrotnie byli wyróżniani za zaangażowanie w działalność pro publico bono m.in. przez organy samorządu zawodowego. Celem poradnictwa psychologicznego jest poprawa funkcjonowania psychicznego, emocjonalnego i poznawczego oraz pomoc w odnalezieniu potencjału i zasobów, umożliwiających ich jak najlepsze wykorzystanie w sytuacjach życia codziennego. Adresatami pomocy są osoby znajdujące się w sytuacji kryzysowej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.
       Osoby zainteresowane bezpłatnym poradnictwem specjalistycznym prawnym i psychologicznym mogą rejestrować się telefonicznie pod numerem tel. (55) 236 25 54 lub osobiście w biurze Stowarzyszenia od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30.
      
      
      
      
      
      
      
informacja nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • udzielą porad które i tak niczego nie zmienią i nie rozwiążą - dlatego brak chętnych
  • Taka pomoc może być nieoceniona w przypadku osób, których nie stać na porady prawne lub psychologiczne. Każda rozmowa ze specjalistą może przyczynić się do podjęcia dobrych zmian w życiu. Szkoda, że nie ma pomocy dla przedsiębiorców lub byłych przedsiębiorców i ich rodzin, które w wyniku kryzysu lub przemocy ekonomicznej mają problemy finansowe z komornikami, urzędami, windykacją- tam są straszne ludzkie tragedie.
  • Do poprzednika. Z działalności trzeba się wycofać kiedy nie idzie dobrze przez np. 4-6 miesięcy, a nie brać kolejne kredyty, nie płacić zusu i czekać na zbawienie.
  • Niezla dupeczka:)
  • Korzystam z "prawnika" przyznanego mi z urzędu, ale można zapomnieć. Kompletny brak zaangażowania i widać, że chodzi tylko o kasę a nie interes osoby, którą ma rzekomo bronić. No cóż, tak jest właśnie w Polsce, nie liczy się autorytet wygrania sprawy tylko liczy się kasa.
Reklama