UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Skuteczni nauczyciele z POWERem

 
Elbląg, Skuteczni nauczyciele z POWERem
fot. nadesłana

Zawód nauczyciela wymaga ciągłego dokształcania się. Aby lekcje nie były nudne, pedagodzy powinni być na bieżąco z nowinkami, nie tylko technologicznymi, ale również w dziedzinie pedagogiki i psychologii. W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim odbyła się konferencja podsumowująca działania realizowanego w placówce projektu „Skuteczni w pracy z agresywnymi i uzależnionymi”.

Inicjatywa realizowana była przez 18 miesięcy w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Celem przedsięwzięcia było przeszkolenie kadry w zakresie radzenia sobie z agresywnymi zachowaniami młodzieży, która często jest uzależniona od używek.

W wydarzeniu uczestniczyli dyrektorzy, pedagodzy oraz nauczyciele z 18 szkół i placówek oświatowych z Elbląga i terenu powiatu elbląskiego oraz czterech młodzieżowych ośrodków wychowawczych z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Swoją obecnością konferencję uświetnili: Teresa Bednarz – starszy wizytator Wydziału Nadzoru Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Delegatura w Elblągu, dr Danuta Oleksiak – dyrektor Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu oraz Ryszard Tomaszewski – Inspektor Wydziału Promocji Powiatu Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 60 osób.

Uczestnicy konferencji dowiedzieli się jak zarządzać projektem w placówce oświatowej, wysłuchali relacji z przeprowadzonych mobilności do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii oraz osiągniętych efektach. Ciekawy wykład o trudnym dorastaniu młodzieży przedstawiła dr Irena Sorokosz, prorektor ds. Organizacyjnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Prelekcję o synergii programów Erasmus plus i PO WER przedstawiła Maria Chodakowska – Malkiewicz, konsultant d/s języka angielskiego i europejskich programów edukacyjnych Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

Zgromadzeni goście mieli możliwość zapoznania się z przykładami dobrych praktyk projektów edukacyjnych, realizowanych w elbląskich placówkach: Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 oraz w Szkole Podstawowej nr 23.

Niespodzianką dla uczestników konferencji był występ artystyczny „Kilka chwil wyrwanych z życia” grupy teatralnej naszego Ośrodka, która dzień wcześniej zdobyła I miejsce na XXIV Ogólnopolskiej Scenie Prezentacji Artystycznych Realizacji (OSPAR) w Warszawie, gdzie otrzymali Nagrodę specjalną Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Nasi wychowankowie, w ramach zajęć kulinarnych, przygotowali również dla uczestników spotkania słodki poczęstunek.

Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem, zachęcając innych do tego typu działań. Uczestnicy wymieniali się doświadczeniami w pracy z młodzieżą. Zostały nawiązane kontakty, które zaowocują w przyszłości współpracą międzyszkolną.

Xymena Swatowska, koordynator projektu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama