UWAGA!

Ślubowanie klas mundurowych w „ekonomiku”

 
Elbląg, Ślubowanie klas mundurowych w „ekonomiku”
fot. st. chor. Sławomir Tessar

W czwartek, 17 grudnia o godz. 17 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych - tak zwanych „klas mundurowych”. Zobacz zdjęcia.

Klasy zostały stworzone na bazie Zespołu Szkół Ekonomicznych i V Liceum Ogólnokształcące. Dlatego też programy nauczania klas mundurowych, zostały opracowane w oparciu o 3- i 4- letni okres nauczania. „Klasa wojskowa” rozpoczęła swoja edukację – w tym wojskową – 1 września 2015 roku, w oparciu o podpisane porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, a Dowódcą 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, Dowódcą 15 Pułku Przeciwlotniczego w Gołdapi oraz Dowódcą 2 dywizjonu przeciwlotniczego w Elblągu, która jest jednostką patronacką.
       Udział w uroczystym ślubowaniu wzięli m. in. dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki UM w Elblągu, Małgorzata Sowicka, reprezentująca Przewodniczącego Rady Miasta Elbląga, Jolanta Janowska, zastępca dowódcy 16 PDZ, gen. bryg. Marek Sokołowski, zastępca komendanta Miejskiego Policji w Elblągu, podinspektor Edward Szydłowski, dowódcy i komendanci jednostek i instytucji mundurowych Elbląga oraz rodziny osób składających ślubowanie. Uroczystość uświetnił koncert kwintetu dętego blaszanego Orkiestry Wojskowej z Elbląga oraz występy uczniów.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama