UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ślubowanie klas mundurowych w elbląskim „ekonomiku”

 
Elbląg, Ślubowanie klas mundurowych w elbląskim „ekonomiku”
fot. st. chor. Sławomir Tessar

11 grudnia o godz. 17 w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych o profilu wojskowym i bezpieczeństwa publicznego czyli „klas mundurowych”.

Jest to w skali Elbląga a i województwa swoisty eksperyment, gdyż klasy mundurowe zostały stworzone w oparciu o Liceum Ogólnokształcące. Dlatego też programy nauczania klas mundurowych, w tym klasy o profilu wojskowym, zostały opracowane w oparciu o 3-letni okres nauczania. „Klasa wojskowa” rozpoczęła swoja edukację – w tym wojskową – 1 września 2014 roku. Wcześniej, bo w maju, zostały podpisane porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, a Dowódcą 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, Dowódcą 15 Pułku Przeciwlotniczego w Gołdapi oraz Dowódcą 2 dywizjonu przeciwlotniczego w Elblągu, która jest jednostką patronacką. W programie szkolenia przewiduje się m. in. zajęcia ze szkolenia strzeleckiego, taktyki, topografii wojskowej, regulaminów, musztry i szkolenia fizycznego w tym walki wręcz. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów wojskowych w oparciu o bazę szkoleniową i dydaktyczną jednostek wojskowych elbląskiego Garnizonu.
       Udział w uroczystości wzięli m. in. Vice Wojewoda warmińsko - mazurski Grażyna Kluge, Vice Prezydent Elbląga Bogusław Milusz, Zastępca Dowódcy 16 PDZ, gen. bryg. Marek Sokołowski, Komendant Miejski Policji w Elblągu, Marek Osik, Dowódcy i Komendanci jednostek i instytucji mundurowych Elbląga, przedstawiciele i dyrektorzy placówek oświatowych naszego miasta ale nade wszystko babcie, dziadkowie, mamy, tatusiowie, rodzeństwo i inni przedstawiciele rodzin uczniów składających ślubowanie. W trakcie tej podniosłej uroczystości uczniom klasy wojskowej wręczono pamiątkowe certyfikaty. Wręczył je Zastępca Dowódcy Dywizji – Szef Sztabu 16 PDZ, gen. bryg. Marek Sokołowski
       w towarzystwie dyrektora szkoły Jerzego Kawieckiego. Uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Wojskowej Garnizonu Elbląg oraz występy uczniów.
       .
      
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Dobry sposób sobie znaleźliscie na zapewnienie koryta na przyszłość, młodziaki. Piętnaście latek i emeryturka. .. .dobra fucha co?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  13
  starydingo(2014-12-12)
 • systemowcy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  4
  drZombi(2014-12-12)
 • do komentujących. .. piszecie bzdury że żal mi Was. Proste myślenie, prostych zgorzkniałych nieudaczników. .. zapominacie tylko (nie wiem jaki wiek Wasz jest) jak to młodzież uchylała się nagminnie od zasadniczej służby wojskowej a teraz kiedy zmienił się system, szkoli się kadrę też nie pasuje. .. kiedy zmieni się mentalność Polaka?
 • nie zastanawia was ilość tworzenia klas mundurowych ? To pierwszy stopień do planowanej wojny. Tusk już uciekł, rząd zakupił 2 specjalne samoloty do ewakuacji. Sytuacja na wschodzie jest dramatyczna. Samoloty z Kaliningradu którego imieniem nazwali rondo w Elblągu kalinina są w stanie zniszczyć Polskę w 5 minut zanim F16 z Malborka poderwą się do śmiesznego lotu. To bardzo śmierdzi zagładą.
 • Jeśli sami nie potraficie pisać (dziennikarze z bożej łaski), to przynajmniej sprawdzajcie ortografię (składni już pewnie nie dacie rady) w tekstach, które wklejacie. Podpisanie tekstu nie zwalnia „redakcji” z odpowiedzialności za treści, jakie publikuje.
 • @starydingo coś jest w powiedzeniu im starszy. .jeśli myślisz że taka szkoła im coś da, jesteś równie naiwny jak te dzieciaki, maja po niej takei same szanse dostać się do mundurówki jak po gastronomiku
 • Nooo, zeby tak po szkole była emeryturka. ., ale trzeba sie potem jeszcze gdzieś wkrecić na te 15 lat do roboty. .
 • widzę że elita Maruderów w komplecie a dla uaktualnienie informacji nie piętnaście lat tylko 25 a nikt nikomu nie broni wstąpić do armii ale sory zapomniałem za ciency w uszach jesteście gimbaza
 • dla uaktualnienia nie trzeba 25lat w wielu przypadkach, np patrol saperski
 • lepiej 15 czy 25 pierdzieć w stołki, przerzucać papiery, niż 40-kilka zasuwać i na starość mieć g. .. ..
 • Gratuluję Dominiko i pozdrawiam :). Z. S. ( Twoja była nauczycielka)
 • Tym dzieciom wciska się kit, że będzie im łatwiej dostać się do mundurówek. Biedne dzieci. .. .
Reklama