UWAGA!

Śmieci w centrum Elbląga

 
Elbląg, Śmieci w centrum Elbląga

Pewna olsztynianka po raz pierwszy odwiedziła Elbląg. Miasto jej się spodobało, zwłaszcza starówka. Zwróciła jednak uwagę na śmieci zalegające przy jednej z głównych ulic, pewnie od dłuższego już czasu.

Oto list mieszkanki Olsztyna poparty fotografią:
       „W miniony weekend 21-22 grudnia odwiedziłam po raz pierwszy Wasze miasto. Elbląg bardzo mi się spodobał, zwłaszcza zachwyciła mnie odbudowana na nowo starówka. Jednak, niestety, nie ma róży bez kolców...
       W samym centrum, idąc ulicami 1000-lecia i Grunwaldzką, na skwerze za stacją paliw, ujrzałam i sfotografowałam „na pamiątkę” po prostu wysypisko śmieci. Przypuszczam, że śmieci te nie zebrały się w jeden dzień, tylko zwyczajnie leżą sobie długo. Widocznie nie przeszkadzają służbom porządkowym miasta.
       Proszę o ich uprzątnięcie, by nie psuły wizerunku Waszego pięknego miasta.
       Mieszkanka Olsztyna”
       Zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego z pytaniem, kto jest odpowiedzialny za ten teren i kiedy zostanie on posprzątany. Czekamy na odpowiedź.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Niestety taka jest prawda, że śmieci w naszym mieście walają się wszędzie. Zwłaszcza po uchwaleniu ustawy śmieciowej. usunieto kosze na smieci przy przejściach dla pieszych. Młodzież i nie tylko modzież rzuca papiery, pudełka po fajach, puszki i butelki po browcu gdzie popadnie ale cóż skądś to wynieśli.
 • Zawsze zwracam uwage na ten plac jak tamtedy jade. Ma ogromny potencjal, taki duzy teren, a jest strasznie zaniedbany. Zaniedbana roslinnosc, dziki parking i smieci. Przeciez to centrum miasta.
 • Szkoda ze nie spacerowala mostem nad Babica
 • A ja mieszkaniec Elbląga zapraszam do Olsztyna, gdzie często bywam, tam bez trudu można pstryknąć podobne zdjęcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  3
  jamCIon(2013-12-31)
 • Trafna uwaga co do Śródmieścia Elblaga, bo Centrum nasze miasto nie ma. Zbyt duża jego część jest totalnie zaniedbana i sprawia fatalne wrażenie, a szczególnie 4 fragmenty : 1/ pl Konstytucji i słynna cukiernicza dzialka 5.500 m2,2/ teren kupiony przez hotel IBIS - na zdjęciu, 3/ ul. Sopocka, spalony sklep i teren wokół, 4/ Starówka teren za hotelem Elbląg. Liczę, że prezydent Hajdukowski niedługo rozwiąze te wstydliwe szpecące miasto problemy.
 • A mnie zastanawia fakt, że ktoś będąc pierwszy raz w Elblągu zapamiętał nazwy ulic...
 • system powinien być prosty, karać za wyrzucanie śmieci 1-100 kg - 2500 PLN, za każdy następny kg 500 PLN itd. , tylko dotkliwe kary mogą nauczyć niektórych ludzi kultury a za wskazanie osoby która wyrzuciła śmieci w miejscu niedozwolonym powinna być anonimowa premia 20% od kwoty kary. tak działa prawo w Niemczech, kto tam był to wie.
 • park Dolinka jest też zaśmiecony
 • Zgodnie z nową ustawą śmieci są własnością miasta, wiec Jurek do roboty!
 • To proponuję jeszcze uprzątnąć teren na Ogólnej, naprzeciw carrefoura. Jest tam wszystko co znieśli bezdomni latem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  elblążanka-(2013-12-31)
 • To co się dzieje przy nasypie kolejowym nad Fiszewką woła o pomstę do nieba. Tam bobry barszkują w tym całym śmieciowym bajzlu, a nasza straż wiejska ma to w głęboko w d. .. .e!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  ZenonMaterna(2013-12-31)
 • pani Olsztynianko spójż na swoje miasto które przypomina wioske opuszczoną przez boga, byłem w twoim mieście i najchętniej proponował bym zaorać wszystko i posadzić marchewke poniewarz większy z niej pożytek by był. ..
Reklama