UWAGA!

Śniadanie warte rekordu Guinnessa

 
Elbląg, Śniadanie warte rekordu Guinnessa
(fot. Witold Sadowski)

Twarożek z warzywami, kanapki z serem i wędliną i owocowe szaszłyki – takie zdrowe śniadanie przygotowywali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16, która brała udział w biciu rekordu Guinnessa. Do ogólnopolskiej akcji włączyło się 120 uczniów elbląskiej szkoły. Zobacz więcej zdjęć.

O tym, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, wiele osób niestety zapomina. - To właśnie dzięki niemu dzieci mają energię do zabawy i nauki – mówiła Izabela Milusz, dyrektor szkoły. – Jesteśmy uczestnikami programu „Śniadanie daje moc” i to właśnie jego organizatorzy postanowili podjąć próbę pobicia rekordu.
       W wielu szkołach w całej Polsce 7 listopada o godz. 10 dzieci przygotowywały takie same śniadanie w ściśle określonej kolejności. Najpierw robiły twarożek, później kanapki, a na końcu owocowe szaszłyki. Najmłodsi wspólnie przygotowali i zjedli posiłek. – Jestem zadowolona z tej akcji, bo to również podnosi świadomość dzieci co do ważności pierwszego posiłku każdego dnia – mówiła dyrektor szkoły.
       Czy rekord został pobity? Na odpowiedź na to pytanie trzeba będzie jeszcze poczekać. Jak zapewnia dyrekcja SP 16, nie krócej niż miesiąc.
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama