UWAGA!

Soczewki kontaktowe - wygodna alternatywa dla okularów

2019-08-01
Aktualizowany 2019-08-01 13:15
 
Soczewki kontaktowe
Soczewki kontaktowe

Problemy ze wzrokiem stają się coraz bardziej powszechne - według danych firmy IQS (2018), z ich powodu cierpi aż 70% Polaków. Jak dotąd bardzo popularną metodą korekcji wzroku były okulary korekcyjne, jednak obecnie coraz większa grupa osób docenia zalety, jakie posiadają soczewki kontaktowe.

Soczewki kontaktowe to zdrowa, nowoczesna i atrakcyjna alternatywa dla okularów korekcyjnych. Ich liczne zalety znacznie poprawiają komfort życia osób z wadami wzroku oraz dają niemożliwe do osiągnięcia w przypadku noszenia okularów poczucie swobody i wygody w nawet najbardziej ekstremalnych sytuacjach.
        
       Dlaczego soczewki kontaktowe są tak popularne? 
       Zalety soczewek kontaktowych doceniają głównie osoby aktywne fizycznie - podczas uprawiania sportów nie muszą się martwić o to, czy okulary nie ześlizgną się przypadkowo lub nie uszkodzą. Soczewki kontaktowe dają też dużo większy komfort, ponieważ ruszają się razem z gałką oczną, dzięki czemu jakość i ostrość widzenia jest znakomita w niemal każdych warunkach, nawet w przypadku widzenia peryferyjnego. Dodatkowo, soczewki nie zaparowują, nie mokną podczas deszczu, a na ich powierzchni nie powstają refleksy światła, które mogą znacznie utrudniać widzenie w warunkach dużego nasłonecznienia. Nie bez znaczenia pozostaje też aspekt estetyczny. Podczas gdy okulary korekcyjne są widoczne dla wszystkich, soczewki kontaktowe pozwalają na dyskretną korekcję wzroku. Twarz odzyskuje swój naturalny wygląd bez uszczerbku na jakości widzenia, rośnie pewność siebie i poczucie atrakcyjnego wyglądu.
        
       Soczewki jednodniowe i wielokrotnego użytku, czyli rodzaje soczewek kontaktowych
       Wybór soczewek kontaktowych na rynku jest ogromny. Począwszy od produktów jednorazowych, przez modele wielokrotnego użytku, aż po te, których można używać przez okres 12 miesięcy. Za najbardziej higieniczne dla narządu wzroku uznaje się soczewki jednodniowe, jednorazowe. Jak sama nazwa wskazuje, są to produkty, które mogą być użyte tylko raz - po zdjęciu należy je wyrzucić i użyć kolejnej pary soczewek. To bardzo dobra alternatywa dla osób, zaczynających swoją przygodę z soczewkami lub dla tych, którzy mają wrażliwe oczy lub nie chcą nakładać na siebie obowiązku pielęgnacji soczewek. Częsta wymiana ma jeszcze jedną zaletę - krótki czas użytkowania nie pozwala na gromadzenie się osadów na powierzchni soczewki, dlatego szansa rozwinięcia się infekcji lub pojawienia dyskomfortu jest znikome.
      

  Soczewki kontaktowe
Soczewki kontaktowe


       Pozostałe soczewki należą do grupy soczewek wielokrotnego użytku. Wśród nich znajdują się soczewki:
       dwutygodniowe, które należy wymienić po 14 dniach od założenia,
       miesięczne (trzydziestodniowe) - podlegają wymianie po 30 dniach od pierwszego użycia,
       roczne - to najbardziej klasyczna wersja soczewek; można je nosić przez 12 miesięcy, jednak jedynie w dzień.
        
       Soczewki użytkuje się w trybie dziennym, ciągłym - do 30 dni i nocy w jednym cyklu, lub elastycznym, tzn. przez kilka dni bez robienia przerwy, ale zwykle nie dłużej niż 7 dni.
        
       Soczewki nie tylko do korekcji wzroku
       Okulary korekcyjne pełnią jedną funkcję - pomagają skorygować wzrok, natomiast soczewki to produkty wielofunkcyjne. Ich stosowanie jest metodą dostarczania leków do gałki ocznej; stanowią też opatrunek w przypadku wielu chorób i urazów. Niektóre modele zmieniają kolor oczu i przykrywają widoczne wady wzroku, np. zaćmę, mają więc znaczenie estetyczne.
      

----------Art. promocyjny----------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej