UWAGA!

Solidarni z chorymi na schizofrenię

12 września odbył się festyn związany z obchodami Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku. Ten dzień został zorganizowany w ramach ogólnoświatowego programu „Schizofrenia - Otwórzcie Drzwi".

Celem tego typu festynu była zmiana postrzegania osób chorych na schizofrenię, a także stworzenie chorym warunków do integracji ze społeczeństwem poprzez pokazanie, że to tacy sami ludzie jak my.
     W festynie wzięły udział osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciele, którzy mieli okazję obejrzeć występ artystyczny uczestników Domu oraz uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Władysławowa. Największą atrakcją imprezy były rozgrywki sportowe oraz loteria fantowa.

 


     Środowiskowy Dom Samopomocy w Przezmarku działający w strukturze Domu Pomocy Społecznej "KROKUS" we Władysławowie, jest placówką wsparcia dziennego, który powstał z myślą o osobach niepełnosprawnych intelektualnie i chorych psychicznie. Swoim działaniem obejmuje powiat elbląski ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców gmin: Elbląg, Młynary, Pasłęk i Rychliki. W naszym Domu uczestnikom zapewniane są usługi specjalistyczne: psychologiczne, pedagogiczne, prawne, rodzinne, medyczne. Istnieje również możliwość korzystania nieodpłatnie z jednego posiłku dziennie.

oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pracują tam wspanilali ludzie o wielkim sercu.
 • Solidaryzujemy się z Wami i pozdrawiamy - domownicy z Winnej 9 w Elblągu. Niestety z przyczyn od nas nie zależnych nie mogliśmy być z Wami w tym dniu ! Gorąco pozdrawiamy do zobaczenia. Wszyscy z Winnej.
 • Jestem zachwycona działalnością ludzi tam pracujących. Jestem też zachwycona pensjonariuszami, ich wspaniałym humorem, uprzejmością, chęcią bycia ze sobą, chęcią działania, wykonywania pracy, pomagania innym. Świat uprzejmości, uśmiechów i wzajemnego wsparcia. Chociaż są trochę inni, to przecież są w naszym społeczeństwie. Gratuluję wspaniale pomyślanej i sprawnie zorganizowanej imprezy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Alicja Tomczyk(2008-09-17)
 • Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku są niesamowici !!!Ich szczerośc, ufnośc, ogromne chęci do codziennej pracy ale przede wszystkim wiara i przekonanie we wszystko co robią sprawiaja, że po takim dniu pracy człowiekowi rosna skrzydła. Wiem o tym bardzo dobrze bo miałam przyjemnosc pracowac z nimi przez rok. Serdecznie pozdrawiam Uczestników i kadre z ŚDS w Przezmarku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Angelika;-)(2008-09-19)
Reklama